Přivítali jsme letošního miliontého návštěvníka!

Ostatní články

07. 09. 2012


Čtvrtek 6. září 2012

Na snímku zleva: vedoucí oddělení PR a marketingu Zoo Praha Vít Kahle, Antonín Toman se synem Tomášem, ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, Martina Tomanová se synem Jakubem. Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaNa snímku zleva: vedoucí oddělení PR a marketingu Zoo Praha Vít Kahle, Antonín Toman se synem Tomášem, ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, Martina Tomanová se synem Jakubem. Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaPražskou zoologickou zahradu letos navštívil už milion lidí. Jubilejním návštěvníkem se dnes stal Antonín Toman z Tuchoměřic, který do zoo přišel s manželkou Martinou a se syny Tomášem a Jakubem. Vedle řady hodnotných dárků od partnerů Zoo Praha získali Tomanovi také roční rodinnou vstupenku do zoo.

„Úplně se z toho třesu, nikdy jsem totiž nic nevyhrál,“ svěřil se sympatický tatínek Antonín. Jeho manželka s úsměvem dodala, že za své dnešní štěstí vděčí koloně aut, která je při cestě z Tuchoměřic zdržela – jen díky zpoždění prošel Antonín turnikety u hlavního vchodu do zoo jako návštěvník s pomyslným pořadovým číslem 1.000.000.

Antonín prozradil, že Martina s oběma malými dětmi chodí do pražské zoo často. Novou roční rodinnou vstupenku, kterou Tomanovi dostali, tedy určitě využijí. Dnes se jim navíc věnoval zkušený průvodce; ukázal jim i zázemí zahrady, kam se běžní návštěvníci nedostanou.

Kromě darů od samotné zoo si Tomanovi odvezli domů také dary od hlavních partnerů a mediálních partnerů Zoo Praha, kterými jsou Coca-Cola, Komerční banka, Mercedes-Benz, O2, Opavia, Prima zmrzlina, T-Systems, Velkopopovický Kozel; Český rozhlas, Egmont ČR, euro AWK, Palace Cinemas a Vydavatelství MAFRA. 

Miliontého návštěvníka se pražská zoo v posledních letech obvykle dočkala buď koncem srpna, nebo během měsíce září. V loňském roce, kdy zahrada zaznamenala rekordní celkovou návštěvnost 1,372 milionu lidí, přišel miliontý návštěvník již 26. srpna. O rok dříve dorazil 24. září.  

Letos v srpnu zoo přivítala také šestimiliontého návštěvníka v historii lanovky, která spojuje dolní a horní areál zahrady.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní