Meda Mládková navštívila výstavu Shanti

Ostatní články

24. 08. 2012


A v zoo pokřtila bizona.

Mecenáška umění Meda Mládková vyrazila do Zoo Praha pokřtít mládě bizona. Nenechala si však ujít ani výstavu reprodukcí obrazů slonice Shanti, kterou byla přímo nadšena.

Výstavu originálů můžete zhlédnout v pražské Marthi Gallery do 31. srpna. Výstava je prodejní, nákupem originálů i reprodukcí jednotlivých děl pomáháte slonům - výtěžek z prodeje obrazů pokuážeme na nákup veterinárního vybavení pro sloní zoo na Srí Lance.

Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní