Jubilejní návštěvník lanovky

Ostatní články

17. 08. 2012


Lanovka v pražské zoo svezla už šest milionů návštěvníků!

Lanovka v pražské zoo, oblíbená atrakce dětí i dospělých, dnes 17. srpna 2012, přivítala svého jubilejního zákazníka. Lístek s pomyslným číslem 6 000 000 si přišla zakoupit rodina Havlova ze středních Čech. Tříletá Agátka, pětiletý Jáchym a jejich maminka převzali od vedení Zoo Praha a provozovatele lanovky, Dopravního podniku hl.m. Prahy, řadu dárků včetně roční rodinné vstupenky do zoo.
 
Myšlenka o výstavbě lanovky v pražské zoo vznikla již v šedesátých letech minulého století. Lanovka je v provozu od roku 1977. Spojuje spodní a horní část areálu zoo a překonává při tom výškový rozdíl 50 metrů. Při plném vytížení dokáže přepravit 720 lidí za hodinu, jedna jízda trvá přesně 136 vteřin.

Jubilejní návštěvníci lanovky. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní