Jubilejní návštěvník lanovky

Ostatní články

17. 08. 2012


Lanovka v pražské zoo svezla už šest milionů návštěvníků!

Lanovka v pražské zoo, oblíbená atrakce dětí i dospělých, dnes 17. srpna 2012, přivítala svého jubilejního zákazníka. Lístek s pomyslným číslem 6 000 000 si přišla zakoupit rodina Havlova ze středních Čech. Tříletá Agátka, pětiletý Jáchym a jejich maminka převzali od vedení Zoo Praha a provozovatele lanovky, Dopravního podniku hl.m. Prahy, řadu dárků včetně roční rodinné vstupenky do zoo.
 
Myšlenka o výstavbě lanovky v pražské zoo vznikla již v šedesátých letech minulého století. Lanovka je v provozu od roku 1977. Spojuje spodní a horní část areálu zoo a překonává při tom výškový rozdíl 50 metrů. Při plném vytížení dokáže přepravit 720 lidí za hodinu, jedna jízda trvá přesně 136 vteřin.

Jubilejní návštěvníci lanovky. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní