Jubilejní návštěvník lanovky

Ostatní články

17. 08. 2012


Lanovka v pražské zoo svezla už šest milionů návštěvníků!

Lanovka v pražské zoo, oblíbená atrakce dětí i dospělých, dnes 17. srpna 2012, přivítala svého jubilejního zákazníka. Lístek s pomyslným číslem 6 000 000 si přišla zakoupit rodina Havlova ze středních Čech. Tříletá Agátka, pětiletý Jáchym a jejich maminka převzali od vedení Zoo Praha a provozovatele lanovky, Dopravního podniku hl.m. Prahy, řadu dárků včetně roční rodinné vstupenky do zoo.
 
Myšlenka o výstavbě lanovky v pražské zoo vznikla již v šedesátých letech minulého století. Lanovka je v provozu od roku 1977. Spojuje spodní a horní část areálu zoo a překonává při tom výškový rozdíl 50 metrů. Při plném vytížení dokáže přepravit 720 lidí za hodinu, jedna jízda trvá přesně 136 vteřin.

Jubilejní návštěvníci lanovky. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní