Před 10 lety přišla velká voda

Ostatní články

08. 08. 2012


Neděle 12. srpna 2012

Rok 2002 si budeme pamatovat jako rok, kdy Českou republiku ochromila povodeň. Velké vodě se nevyhnula ani Zoologická zahrada hl. m. Prahy. V srpnu roku 2002 došlo v Praze snad k největší evakuační akci v dějinách zoologických zahrad. Chovatelé ale i ostatní zaměstnanci zoo a dobrovolníci vytvořili jednotný tým, aby zachránili před blížící se vodou přes 1000 zvířat, přičemž riskovali i vlastní životy.

V neděli 12. 8. si v Zoo Praha připomeneme, co přinesla a odnesla velká voda v roce 2002. Od 14.00 hod. se s Vámi o své vzpomínky podělí jak stálí tak bývalí zaměstnanci. Pozvání do debaty přijal i bývalý ředitel Zoo Praha PhDr. Petr Fejk.

Povodňový expres, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaPovodňový expres, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Povodňový expres, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Zavzpomínejte s námi ve Vzdělávacím centru a svezte se mezi 10.00 a 16.00 hod. Povodňovým vláčkem, kde vám průvodce přiblíží dopady povodně ve spodní části zoo.

Jedinečná možnost

Každý návštěvník, který donese v neděli 12. 8. do zoo autorskou fotografii ze Zoo Praha z doby povodně nebo následujícího úklidu bude mít vstup do zoo za 1 Kč. Nejoriginálnější fotografie bude odměněna.

 


Fotografující a soupeření chtivé veřejnosti letos předkládáme nový model fotosoutěže, který je rozdělen do tří hlavních kategorií a následně do dalších tematických rubrik. Chtěli bychom tím akci zatraktivnit a obohatit o...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní