Den hmyzožravců

Ostatní články

31. 07. 2012


Okuste hmyzí pochoutky

Neděle 5. srpna bude v Zoo Praha věnována entomofágii, neboli konzumaci hmyzu zvířaty či člověkem. Nahlédněte na talíř hrabáčice kvídy nebo ježka Alberta. Na čem si pochutnají nováčci pražské zoo, trnoještěři kozí v šelminci? To vše a mnohem více vám představí Den hmyzožravců.

Hmyz překvapivě obsahuje kvalitní bílkoviny a je snadno chovatelný. Z toho důvodu je pravidelnou součástí receptů ve více než 100 zemích světa. Nenechte si ani vy ujít cvrčky po provensálsku nebo křupání s moučnými červy a další pochoutky! Speciality s přídavkem hmyzu pro vás budeme připravovat u Vzdělávacího centra u hlavního vchodu od 12 do 16 hodin.

V průběhu dne navíc budete moci zhlédnout krmení některých hmyzích labužníků z říše zvířat:

 • 10.00 - krmení hrabáčů, pavilon Africký dům
 • 11.00 - krmení axolotlů, před Vzdělávacím centrem
 • 13.00 - krmení plazů, před Vzdělávacím  centrem
 • 14.30 - krmení mezi plazy, Pavilon kočkovitých šelem a terárium

Hrabáč hmyzí pochoutky zbožňuje. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní