Zvířecí olympiáda

Ostatní články

24. 07. 2012


Čtvrtek 26. 7. až neděle 12. 8. 2012

Zvířecí olympiáda, (c) Tomáš AdamecZvířecí olympiáda, (c) Tomáš Adamec

Nemůžete se zúčastnit slavnostního zahájení 30. letních olympijských her v Londýně? Nevěšte hlavu a vydejte se ve čtvrtek 26. července do Zoo Praha. Ve 13.30 hod proběhne u expozice lachtanů zahájení Zvířecí olympiády. Pozvání přijali osobnosti české olympijské historie: stříbrná sportovní gymnastka Bohumila Řešátková Řimnáčová, stříbrný diskař Imrich Bugár a zlatý desetibojař Robert Změlík. Stanou se kmotry hned 14 plazích mláďat, kterým dají jména našich největších olympijských nadějí.

Hlavním hrdinou slavnostního odpoledne ale bude lachtan Meloun. Pomocí pověstného šestého smyslu odhadne, kolik zlatých medailí naši reprezentanti na olympiádě v Londýně získají.

Zkuste si i vy ve čtvrtek tipnout, kolik medailí dorazí do České republiky. A pokud bude váš odhad přesný, po skončení olympijských her na vás budou čekat hodnotné ceny.

Pro všechny návštěvníky jsme v areálu zoo připravili kvízovou zvířecí olympiádu. Vyzkoušet své znalosti budete moci až do neděle 12. srpna, kdy olympiáda končí. Na nejlepší účastníky opět čekají velmi hodnotné ceny ze Zoo Praha.

 

Malá Tonya na olympiádu poctivě trénovala!


Samice supa mrchožravého Bojana kroužící nad svahy východních Rodop. Bojana je prvním supem mrchožravým odchovaným v lidské péči, který se po své cestě do Afriky vrátil zpět na Balkán. Autor: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Samice supa mrchožravého Bojana ze Zoo Praha je nadějí pro budoucnost svého druhu.

Pokladny a pavilony jsou otevřeny do 19.00, v areálu můžete zůstat až do 21.00. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Zoo Praha je již otevřena na 100 % kapacity. Počet lidí v pavilonech je limitován tak, aby bylo možné dodržet 1,5 metrový rozestup...
Přihlášení k newsletteru