Den s antilopou Derbyho

Ostatní články

11. 07. 2012


Sobota 14. července 2012

Antilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaAntilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaSobota 14. 7. patří v Zoo Praha antilopě Derbyho. Proměňte se v největší antilopu světa, nahlédněte do jejího života a zkuste se zapojit do její záchrany.

Východní poddruh antilopy Derbyho chová jen několik zoologických zahrad v USA a Jihoafrické republice. V 70. letech se východní poddruh antilop Derbyho dostal i do Evropy, dokonce přímo do Zoo Praha.

Kriticky ohrožený západní poddruh antilopy Derbyho nechová žádná zoologická zahrada na světě. Antilopy Derbyho se ve volné přírodě nacházejí pouze v národním parku Niokolo Koba v Senegalu. I antilopy Derbyho v lidské péči lze nalézt jen v Senegalu, a to v rezervacích Bandia a Fathala.

 


Zástupci Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava, příspěvkové organizace, vyjadřují vedení a chovatelům Zoo Praha svou plnou podporu v reakci na dotazy týkající se způsobu chovu zvířat, respektive „praxe s utrácením...

Tygr ussurijský Rádža. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Obdrželi jsme žádost o poskytnutí informací podle zákona č. 106/1999 Sb. Považujeme za vhodné položené otázky i naše odpovědi v plném znění zveřejnit. Jde totiž nejen o osvětlení některých konkrétních skutečností, ale také...
Přihlášení k newsletteru