Den s antilopou Derbyho

Ostatní články

11. 07. 2012


Sobota 14. července 2012

Antilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaAntilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaSobota 14. 7. patří v Zoo Praha antilopě Derbyho. Proměňte se v největší antilopu světa, nahlédněte do jejího života a zkuste se zapojit do její záchrany.

Východní poddruh antilopy Derbyho chová jen několik zoologických zahrad v USA a Jihoafrické republice. V 70. letech se východní poddruh antilop Derbyho dostal i do Evropy, dokonce přímo do Zoo Praha.

Kriticky ohrožený západní poddruh antilopy Derbyho nechová žádná zoologická zahrada na světě. Antilopy Derbyho se ve volné přírodě nacházejí pouze v národním parku Niokolo Koba v Senegalu. I antilopy Derbyho v lidské péči lze nalézt jen v Senegalu, a to v rezervacích Bandia a Fathala.

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní