Den s antilopou Derbyho

Ostatní články

11. 07. 2012


Sobota 14. července 2012

Antilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaAntilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaSobota 14. 7. patří v Zoo Praha antilopě Derbyho. Proměňte se v největší antilopu světa, nahlédněte do jejího života a zkuste se zapojit do její záchrany.

Východní poddruh antilopy Derbyho chová jen několik zoologických zahrad v USA a Jihoafrické republice. V 70. letech se východní poddruh antilop Derbyho dostal i do Evropy, dokonce přímo do Zoo Praha.

Kriticky ohrožený západní poddruh antilopy Derbyho nechová žádná zoologická zahrada na světě. Antilopy Derbyho se ve volné přírodě nacházejí pouze v národním parku Niokolo Koba v Senegalu. I antilopy Derbyho v lidské péči lze nalézt jen v Senegalu, a to v rezervacích Bandia a Fathala.

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní