Drsné narozeniny

Ostatní články

04. 07. 2012


Neděle 8. července 2012

Priscilla, Pristýna a Arbo slaví v červenci narozeniny!

Přijďte společně s herečkou Markétou Tannerovou, známou ze seriálu Ulice, popřát v neděli 8. července ve 12.45 k narozeninám našim zubrům evropským!

Tato největší zvířata, která se v nedávné minulosti Evropou toulala, se dostala až na samotnou hranici vyhubení. Do současnosti zubři přežili pouze díky chovu v zoologických zahradách a oborách. Dnes se do lesů pomalu vrací. Vypouštění mláďat do volnosti napomáhá i naše zoo. Během malé oslavy se dozvíte právě i novinky z národního parku Bieszczady v Polsku, kde byli vypuštěni do volné přírody zubři narození v Zoo Praha.

Každého gratulanta z řad návštěvníků čeká u výběhu zubrů malý dárek!

Oslavenkyně Pristýna s mládětem, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní