Den na vysoké noze

Ostatní články

21. 06. 2012


Neděle 24. června 2012

V neděli 24. 6. ve 14 hodin začne oslava 13. narozenin žirafí samice Nory, tváře kampaně „Seznamte se“ a matky pěti krásných žirafích potomků. Pogratulovat jí přiběhne tým basketbalistů do 17 let, který je prvním českým mužským týmem účastnícím se Mistrovství světa.

Přijďte zjistit spolu s námi, zda mohou hráči svou výškou konkurovat alespoň Apolence, poslednímu mláděti, které se Noře narodilo v únoru letošního roku.

Žirafa Rothschildova Nora, foto (c) Jiří Trojánek, Zoo PrahaŽirafa Rothschildova Nora, foto (c) Jiří Trojánek, Zoo Praha

Žirafa Rothschildova Nora, foto (c) Jiří Trojánek, Zoo Praha

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní