Len slaví kulatiny

Ostatní články

13. 06. 2012


Sobota 16. června 2012

Hřebec Len, foto © Jaroslav Šimek, Zoo PrahaHřebec Len, foto © Jaroslav Šimek, Zoo PrahaHřebec koně Převalského Len slaví v sobotu 16. června 2012 první kulatiny. Popřát našemu vůdčímu hřebci přijde herec Martin Dejdar, který je svou láskou ke koním i mnohými pracovními zkušenostmi s nimi dobře znám.

Přijďte Lenovi pogratulovat i vy, oslava začíná v 11 hodin u výběhu koní Převalského. Dozvíte se při ní, jaké vzácné předky má Len v rodokmenu, i jak se chová ke své dceři Primule.

Zoo Praha vede od roku 1959 celosvětovou plemennou knihu koně Převalského, jediného žijícího druhu divokého koně, a významně se podílí na jeho záchraně a návratu do volné přírody.

Po celý víkend od 10 do 16 hodin můžete navíc v Gočárových domech vyzkoušet výtvarné techniky slonice Shanti. Malujte jako Shanti i vy!


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní