Len slaví kulatiny

Ostatní články

13. 06. 2012


Sobota 16. června 2012

Hřebec Len, foto © Jaroslav Šimek, Zoo PrahaHřebec Len, foto © Jaroslav Šimek, Zoo PrahaHřebec koně Převalského Len slaví v sobotu 16. června 2012 první kulatiny. Popřát našemu vůdčímu hřebci přijde herec Martin Dejdar, který je svou láskou ke koním i mnohými pracovními zkušenostmi s nimi dobře znám.

Přijďte Lenovi pogratulovat i vy, oslava začíná v 11 hodin u výběhu koní Převalského. Dozvíte se při ní, jaké vzácné předky má Len v rodokmenu, i jak se chová ke své dceři Primule.

Zoo Praha vede od roku 1959 celosvětovou plemennou knihu koně Převalského, jediného žijícího druhu divokého koně, a významně se podílí na jeho záchraně a návratu do volné přírody.

Po celý víkend od 10 do 16 hodin můžete navíc v Gočárových domech vyzkoušet výtvarné techniky slonice Shanti. Malujte jako Shanti i vy!


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní