(Pod)vodní narozeniny

Ostatní články

09. 06. 2012


Reportáž z oslavy dvou milovníků vody

V sobotu 9. června 2012 proběhly oslavy narozenin hned dvou oblíbených obyvatel Zoo Praha. V 10.30 se u expozice lachtanů sešli všichni příznivci samce Melouna, který dnes oslavoval desáté narozeniny.

Kdo chtěl Melounovi projevit zvláštní náklonnost, mohl přijít do zoo oblečen v některé z částí potápěčské výstroje. Kdo tak učinil, měl navíc vstupné za pouhou korunu a mohl přihlížet speciálnímu tréninku i s komentářem. Po malé rozcvičce Melounovi popřála dálková plavkyně Jana Pechanová.

Ta se ostatně stala gratulantkou i u hrochů. K prvním narozeninám přála Válečkovi společně s ředitelem společnosti Ipodec Kamilem Vančurou, který svým hroším oblíbencům přinesl obrovský koš dobrot.

Ty nakonec přiměly Válečka i Marušku, aby se po oslavě, kterou nespolečensky prospali, aby se prošli po břehu a ukázali tak užaslým návštěvníkům, jak že to oslavenec za rok života povyrostl. Slávek se ale nenechal rušit a dál v poklidu podřimoval...

Slávek oslavu Válečkových narozenin prospal... Foto: Kristýna Vacková

(Pod)vodní narozeniny


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní