Zoo Praha v Jerusalem Biblical Zoo

Ostatní články

08. 06. 2012


Výstava Gorily v ohrožení se představila v Izraeli

Výstava láká množství lidí. Foto: Marek Václavík, Zoo PrahaVýstava láká množství lidí. Foto: Marek Václavík, Zoo PrahaZoo Praha šíří povědomí o ohrožení goril a nutnosti je chránit nejen v Česku. Dalším z počinů, který má ochraně goril pomoci, je instalace výstavy Pomáháme jim přežít: Gorily v ohrožení v Jerusalem Biblical Zoo v Izraeli.

Výstavu se podařilo uspořádat ve spolupráci s Českým centrem Tel Aviv. Jejího slavnostního zahájení se zúčastnili i zástupci pražského magistrátu v čele s radním Václavem Novotným, který má v kompetenci mj. kulturu, památkovou péči a výstavnictví.
Panely s informacemi o gorilách visí ve vzdělávacím centru zoologické zahrady, které má podobu Noemovy archy. V průběhu léta vystřídá Gorily v ohrožení další výstava Od majny po orlosupa, která přibližuje snahy Zoo Praha chránit některé z vážně ohrožených ptáků.

Jerusalem Biblical Zoo je vyhledávanou atrakcí nejen pro izraelskou veřejnost, ale také pro zahraniční turisty – během léta projde branami zoo zhruba 200.000 návštěvníků. V areálu mohou pozorovat převážně zvířata pocházející z oblasti biblického Izraele, která v různém kontextu zmiňuje Bible. Jeruzalémská zoo vede řadu vzdělávacích projektů pro děti, mládež a celé rodiny, díky nimž poznávají svět přírody propojený s historií a důrazem na obnovu a udržování životního prostředí. Všechny tyto okolnosti napomohou maximalizovat účel výstavy Zoo Praha - pomoci ohroženým druhům a obeznámit veřejnost s neutěšenou situací, ve které se nacházejí.

Výstavy v jeruzalémské zoo jsou součástí Dnů Prahy v Izraeli, které mají za cíl ukázat další tvář Prahy coby města moderního umění s dynamickým a turbulentním kulturním životem. Dny Prahy zahrnují divadlo, moderní tanec, klasickou i jazzovou hudební scénu, výstavy spojené s historií Prahy a její architektury a další. Program Dnů Prahy vznikl ve spolupráci Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Velvyslanectví České republiky v Izraeli a Českého centra v Tel Avivu.

Výstavní sál v podobě Noemovy archy. Foto: Marek Václavík, Zoo Praha

Výstava v sále dobře vyniká. Foto: Marek Václavík, Zoo Praha

Vernisáž výstavy. Foto: Marek Václavík, Zoo Praha


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní