Zoo Praha v Jerusalem Biblical Zoo

Ostatní články

08. 06. 2012


Výstava Gorily v ohrožení se představila v Izraeli

Výstava láká množství lidí. Foto: Marek Václavík, Zoo PrahaVýstava láká množství lidí. Foto: Marek Václavík, Zoo PrahaZoo Praha šíří povědomí o ohrožení goril a nutnosti je chránit nejen v Česku. Dalším z počinů, který má ochraně goril pomoci, je instalace výstavy Pomáháme jim přežít: Gorily v ohrožení v Jerusalem Biblical Zoo v Izraeli.

Výstavu se podařilo uspořádat ve spolupráci s Českým centrem Tel Aviv. Jejího slavnostního zahájení se zúčastnili i zástupci pražského magistrátu v čele s radním Václavem Novotným, který má v kompetenci mj. kulturu, památkovou péči a výstavnictví.
Panely s informacemi o gorilách visí ve vzdělávacím centru zoologické zahrady, které má podobu Noemovy archy. V průběhu léta vystřídá Gorily v ohrožení další výstava Od majny po orlosupa, která přibližuje snahy Zoo Praha chránit některé z vážně ohrožených ptáků.

Jerusalem Biblical Zoo je vyhledávanou atrakcí nejen pro izraelskou veřejnost, ale také pro zahraniční turisty – během léta projde branami zoo zhruba 200.000 návštěvníků. V areálu mohou pozorovat převážně zvířata pocházející z oblasti biblického Izraele, která v různém kontextu zmiňuje Bible. Jeruzalémská zoo vede řadu vzdělávacích projektů pro děti, mládež a celé rodiny, díky nimž poznávají svět přírody propojený s historií a důrazem na obnovu a udržování životního prostředí. Všechny tyto okolnosti napomohou maximalizovat účel výstavy Zoo Praha - pomoci ohroženým druhům a obeznámit veřejnost s neutěšenou situací, ve které se nacházejí.

Výstavy v jeruzalémské zoo jsou součástí Dnů Prahy v Izraeli, které mají za cíl ukázat další tvář Prahy coby města moderního umění s dynamickým a turbulentním kulturním životem. Dny Prahy zahrnují divadlo, moderní tanec, klasickou i jazzovou hudební scénu, výstavy spojené s historií Prahy a její architektury a další. Program Dnů Prahy vznikl ve spolupráci Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Velvyslanectví České republiky v Izraeli a Českého centra v Tel Avivu.

Výstavní sál v podobě Noemovy archy. Foto: Marek Václavík, Zoo Praha

Výstava v sále dobře vyniká. Foto: Marek Václavík, Zoo Praha

Vernisáž výstavy. Foto: Marek Václavík, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní