Přijďte se rozloučit s Upitou

Ostatní články

31. 05. 2012


Neděle 3. června 2012

Upita, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaV neděli 3. 6. se v 15.00 hodin rozloučíme se samicí orangutana sumaterského Upitou, která se zanedlouho vydá do nového domova v Izraeli.

Zasloužilá matka Upita svůj domov mění v rámci Evropského chovného programu.

S Upitou se rozloučí cestovatel a spisovatel Josef Formánek, který domovinu orangutanů procestoval a své zážitky a zkušenosti z Indonésie sepsal v úspěšném románu Prsatý muž a zloděj příběhů.

Loučení nebude žádným smutečním obřadem. Upita i ostatní orangutani získají nové předměty ke hraní i něco dobrého na zub.

Upita v popředí, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaUpita v popředí, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Upita (v popředí) se svým parťákem, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Toulavý autobus v městečku Messamena před zahájením své oficiální první jízdy. Zdobí ho nejen obrázky goril, ale například i bongů. Foto: Khalil Baalbaki, Zoo Praha.

V Kamerunu probíhá v těchto dnech oficiální první jízda nového Toulavého autobusu. Ten povede k ochraně přírody další generaci dětí z okolí biosférické rezervace Dja na východě země. Poskytne jim nejenom příležitost pozorovat...

Běh pro Zoo Praha pořádá 27. 4. 2019 Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a studentský spolek Drosophila. Běžeckým odpolednem bude provázet moderátorka Markéta Ježková. Celý výtěžek akce bude věnován na projekt Zoo Praha...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní