Přijďte se rozloučit s Upitou

Ostatní články

31. 05. 2012


Neděle 3. června 2012

Upita, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaV neděli 3. 6. se v 15.00 hodin rozloučíme se samicí orangutana sumaterského Upitou, která se zanedlouho vydá do nového domova v Izraeli.

Zasloužilá matka Upita svůj domov mění v rámci Evropského chovného programu.

S Upitou se rozloučí cestovatel a spisovatel Josef Formánek, který domovinu orangutanů procestoval a své zážitky a zkušenosti z Indonésie sepsal v úspěšném románu Prsatý muž a zloděj příběhů.

Loučení nebude žádným smutečním obřadem. Upita i ostatní orangutani získají nové předměty ke hraní i něco dobrého na zub.

Upita v popředí, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaUpita v popředí, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Upita (v popředí) se svým parťákem, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní