Přijďte se rozloučit s Upitou

Ostatní články

31. 05. 2012


Neděle 3. června 2012

Upita, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaV neděli 3. 6. se v 15.00 hodin rozloučíme se samicí orangutana sumaterského Upitou, která se zanedlouho vydá do nového domova v Izraeli.

Zasloužilá matka Upita svůj domov mění v rámci Evropského chovného programu.

S Upitou se rozloučí cestovatel a spisovatel Josef Formánek, který domovinu orangutanů procestoval a své zážitky a zkušenosti z Indonésie sepsal v úspěšném románu Prsatý muž a zloděj příběhů.

Loučení nebude žádným smutečním obřadem. Upita i ostatní orangutani získají nové předměty ke hraní i něco dobrého na zub.

Upita v popředí, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaUpita v popředí, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Upita (v popředí) se svým parťákem, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní