Reportáž ze Dne čuníků

Ostatní články

21. 05. 2012


Také Božena II. je z Přeštic!

V průběhu vydařeného dne čuníků se uskutečnily hned dvoje zajímavé křtiny. Během prvních, symbolicky pokřtily tři loutky pohádkových prasátek, oblíbenou prasnici v Dětské zoo. Od soboty se samice přeštického prasete jmenuje Božena II.

Později přišla řada na zvířata, která se prasatům podobají, ale díky mnohým rozdílům je vědci řadí do jiné skupiny - pekari páskované. Pětici selátek pokřtil herec Martin Sitta, proslulý rolemi drsňáků. Volba to nebyla náhodná, vždyť pekari, jakkoli vypadají neškodně, dokážou v přírodě zahnat na ústup i jaguára! Martin Sitta vybral selatům s "límečkem" jména Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan, jediná slečna se honosí jménem Constance.

Závěr dne patřil miláčkovi návštěvníků, štětkounovi africkému Morrisovi a jeho bratrovi Mickeymu. Ti předvedli, jak cvičí, a odborník na trénink zvířat vysvětlil, proč vůbec k výcviku dochází. 

Božena II. je miláčkem návštěvníků! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Reportáž ze Dne čuníků


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní