Reportáž ze Dne čuníků

Ostatní články

21. 05. 2012


Také Božena II. je z Přeštic!

V průběhu vydařeného dne čuníků se uskutečnily hned dvoje zajímavé křtiny. Během prvních, symbolicky pokřtily tři loutky pohádkových prasátek, oblíbenou prasnici v Dětské zoo. Od soboty se samice přeštického prasete jmenuje Božena II.

Později přišla řada na zvířata, která se prasatům podobají, ale díky mnohým rozdílům je vědci řadí do jiné skupiny - pekari páskované. Pětici selátek pokřtil herec Martin Sitta, proslulý rolemi drsňáků. Volba to nebyla náhodná, vždyť pekari, jakkoli vypadají neškodně, dokážou v přírodě zahnat na ústup i jaguára! Martin Sitta vybral selatům s "límečkem" jména Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan, jediná slečna se honosí jménem Constance.

Závěr dne patřil miláčkovi návštěvníků, štětkounovi africkému Morrisovi a jeho bratrovi Mickeymu. Ti předvedli, jak cvičí, a odborník na trénink zvířat vysvětlil, proč vůbec k výcviku dochází. 

Božena II. je miláčkem návštěvníků! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Reportáž ze Dne čuníků


Uzavřená Zoo Praha v rámci opatření proti šíření koronaviru. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Pracovní a vzdělávací listy nabídla Zoo Praha českým školám, aby jim aspoň částečně pomohla ve výuce za současných nesnadných podmínek. Listy vhodně doplňují probíranou látku v přírodopisu, biologii a příbuzných...

K nejúspěšnějším videím patří ta s gorilí rodinou, zejména Richardem. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Skvělé ohlasy návštěvníků a příznivců Zoo Praha mají krátká videa, která na sociálních sítích zveřejňují její zaměstnanci v čele s ředitelem. Krátká videa pořízená pouze mobilními telefony zachycují různé aspekty...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní