Reportáž ze Dne čuníků

Ostatní články

21. 05. 2012


Také Božena II. je z Přeštic!

V průběhu vydařeného dne čuníků se uskutečnily hned dvoje zajímavé křtiny. Během prvních, symbolicky pokřtily tři loutky pohádkových prasátek, oblíbenou prasnici v Dětské zoo. Od soboty se samice přeštického prasete jmenuje Božena II.

Později přišla řada na zvířata, která se prasatům podobají, ale díky mnohým rozdílům je vědci řadí do jiné skupiny - pekari páskované. Pětici selátek pokřtil herec Martin Sitta, proslulý rolemi drsňáků. Volba to nebyla náhodná, vždyť pekari, jakkoli vypadají neškodně, dokážou v přírodě zahnat na ústup i jaguára! Martin Sitta vybral selatům s "límečkem" jména Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan, jediná slečna se honosí jménem Constance.

Závěr dne patřil miláčkovi návštěvníků, štětkounovi africkému Morrisovi a jeho bratrovi Mickeymu. Ti předvedli, jak cvičí, a odborník na trénink zvířat vysvětlil, proč vůbec k výcviku dochází. 

Božena II. je miláčkem návštěvníků! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Reportáž ze Dne čuníků


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní