Reportáž ze Dne čuníků

Ostatní články

21. 05. 2012


Také Božena II. je z Přeštic!

V průběhu vydařeného dne čuníků se uskutečnily hned dvoje zajímavé křtiny. Během prvních, symbolicky pokřtily tři loutky pohádkových prasátek, oblíbenou prasnici v Dětské zoo. Od soboty se samice přeštického prasete jmenuje Božena II.

Později přišla řada na zvířata, která se prasatům podobají, ale díky mnohým rozdílům je vědci řadí do jiné skupiny - pekari páskované. Pětici selátek pokřtil herec Martin Sitta, proslulý rolemi drsňáků. Volba to nebyla náhodná, vždyť pekari, jakkoli vypadají neškodně, dokážou v přírodě zahnat na ústup i jaguára! Martin Sitta vybral selatům s "límečkem" jména Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan, jediná slečna se honosí jménem Constance.

Závěr dne patřil miláčkovi návštěvníků, štětkounovi africkému Morrisovi a jeho bratrovi Mickeymu. Ti předvedli, jak cvičí, a odborník na trénink zvířat vysvětlil, proč vůbec k výcviku dochází. 

Božena II. je miláčkem návštěvníků! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Reportáž ze Dne čuníků


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní