Den čuníků v Zoo Praha

Ostatní články

16. 05. 2012


Sobota 19. května 2012

Pekari páskovaný, foto (c) Tomáš Adamec - obrázekPekari páskovaný, foto (c) Tomáš Adamec - obrázek„Být prasetem? Na tom přeci není nic špatného!“

Přesvědčte se sami v sobotu 19. května o pravdivosti tohoto tvrzení. Den čuníků v Zoo Praha začne loutkovou pohádkou Tři prasátka, jejíž hlavní hrdinové pokřtí v 11.30 pravého čuníka v areálu Dětské zoo.

Nenechte si v 13.00 ujít křest malých pekariů. Pokřtí je Martin Sitta, herec známý rolemi drsňáků. Ačkoliv vypadají pekariové velmi roztomile, v dospělosti se z nich stávají drsní obránci, kteří jsou schopni se postavit i jaguárovi. Právě u pekariů zjistíte, že není vše takové, jak se na první pohled může zdát.

Den vyvrcholí v 14.45 návštěvou osobnosti „Seznamte se!" štětkouna Morrise, který nám ukáže, proč a jak pravidelně trénuje.

 

Kampaň Seznamte se!Kampaň Seznamte se!


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní