Férová snídaně v zoo

Ostatní články

03. 05. 2012


Neděle 6. května 2012

 Ochranné modrozelená známka Fair tradeFérová snídaně v pražské zoo zahajuje letošní oslavy Světového dne pro fair trade v Praze, tentokrát na téma káva. Již potřetí budou mít naši návštěvníci možnost posnídat „férově“. Podávat se bude čaj, káva a buchta, vše pouze z produktů fair trade. Zájemci se dozví podrobnosti o produkci a obchodu se zbožím, které denně spotřebováváme. Férové produkty můžete ochutnat zdarma od 9.00 do 12.00 hodin poblíž expozice tučňáků.
 

Fair trade je způsob obchodu, který dává příležitost drobným pěstitelům a řemeslníkům z rozvojových zemí uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Více informací na www.ferovasnidane.cz a www.fairtrade.cz.

 

Fair trade v Zoo Praha r. 2011, (c) www.ferovasnidane.czFair trade v Zoo Praha r. 2011, (c) www.ferovasnidane.cz

Fair trade v Zoo Praha rok 2011, (c) www.ferovasnidane.cz

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní