Dětský den a Noc snů

Ostatní články

02. 06. 2012


Reportáž z 1. června 2012

Pátek 1. června patřil v zoo Městské policii. Malí i velcí návštěvníci mohli díky speciálním brýlím ozkoušet, jaký vliv má na pohyb člověka alkohol, zhlédli ukázky výcviku sebeobrany nebo mohli obdivovat, co všechno zvládnou policejní a záchranářští psi.

Večer potom patřil už tradičně Noci snů, kdy do zoo (někdy i zadními vrátky) nahlédly nemocné či postižené děti. Uplakané počasí, které postihlo celý den, se navečer umoudřilo, a tak si všichni letošní Noc snů plnou zábavy i dobrodružství náležitě užili.

Těšíme se na vás zase příští rok! 

Dětský den a Noc snů


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní