Mezinárodní den tapírů v Zoo Praha

Ostatní články

26. 04. 2012


Sobota 28. dubna 2012

Tapír čabrakový, foto (c) Petr Rošický, Zoo PrahaTapír čabrakový, foto (c) Petr Rošický, Zoo PrahaV sobotu 28. dubna 2012 se Zoo Praha připojí k oslavám Mezinárodního dne tapírů. Tento den vyhlašují světové zoologické zahrady pravidelně na konci dubna na podporu těchto jedinečných avšak ohrožených lichokopytníků. 

Loňský Černobílý den zaznamenal ohromný ohlas a návštěvníkům oblečeným do černé a bílé se podařilo vytvořit největší živou mozaiku tapíra na světě. Letos chceme na úspěšné setkání navázat. Vyzýváme tedy malé i velké milovníky tapírů, aby se do oslav World Tapir Day zapojili.

Úkol bude jednoduchý – vyfotografovat se 28. dubna 2012 v Zoo Praha u makety tapírů čabrakových v životní velikosti, která bude postavena v blízkosti jejich výběhu ve Vodním světě. Fotografie zaslat na adresu caltova@zoopraha.cz, případně umístit přímo na facebookový profil Zoo Praha. Každý, kdo fotografii zašle, se stane součástí největší galerie přátel tapírů na facebookové stránce World Tapir Day.

Dokažte s námi, že nejvíce "tapířích fanoušků" žije právě v Česku!

Pro zpestření Mezinárodního dne tapírů jsme pro tapíry jihoamerické i čabrakové přichystali speciální komentované krmení.

 • 13.00 - Tapíři čabrakoví ve Vodním světě
 • 14.00 - Tapíři jihoameričtí u Pavilonu velkých savců

Vyfoťte se s pražskými tapíry! Foto: František Tymr, Zoo PrahaVyfoťte se s pražskými tapíry! Foto: František Tymr, Zoo Praha

Vyfoťte se s pražskými tapíry! Foto: František Tymr, Zoo Praha

 


Žralok bílý. Ilustrační foto: Shutterstock

Zoo Praha se připojuje ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) nazvané „Which Fish?“. Kampaň upozorňuje na drancování moří a oceánů zejména průmyslovým a nelegálním rybolovem, který vede k zásadnímu...

V sobotu 30. května Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, novou expozici tasmánské a australské fauny. Zájem návštěvníků byl tak velký, že již hodinu po poledni musely být brány dalším příchozím uzavřeny. Podobné situace se lidé nyní již nebudou muset obávat. Snímek z průchozího výběhu klokanů v Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní