Sloni se v neděli rozloučí s Pavilonem velkých savců!

Ostatní články

19. 04. 2012


Neděle 22. dubna 2012

Sloni ve starém pavilonu, foto (c) Archiv Zoo PrahaSloni ve starém pavilonu, foto (c) Archiv Zoo PrahaV neděli 22. 4. od 14.30 hodin proběhne poslední komentované cvičení se slony indickými ve stávajícím pavilonu. Přijďte se podívat a popřát slonům hodně štěstí před stěhováním do jejich nového domova v horní části zoo.

Od 14.00 hodin proběhne před vstupem do Pavilonu velkých savců vernisáž výstavy obrazů akad. sochaře Jiřího Černocha. Hostem bude cestovatel a dobrodruh Dan Přibáň, který trabantem projel celou Afriku, část Asie a chystá se přejet Ameriku. 

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři

Nedělní návštěvu zoo můžete také využít k tomu, abyste se seznámili s plazy a obojživelníky pražské zoo. Nepropásněte příležitost prohlédnout si vybrané druhy obojživelníků a plazů jak z české přírody, tak chovaných v zoo. A v neposlední řadě budete moci sami zjistit, zda v Zoo Praha již „hadi a štíři“ skutečně vylezli.

Slonice Shanti při cvičení, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaSlonice Shanti při cvičení, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Slonice Shanti při cvičení, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní