Sčítání slípek zelenonohých

Ostatní články

12. 04. 2012


Neděle 15. dubna 2012

Slípka s kroužkem, foto (c) Martin SmrčekSlípka s kroužkem, foto (c) Martin SmrčekV zoologické zahradě v Praze žije kromě exotických chovanců i velké množství volně žijících druhů, které zde jednoduše najdou potravu. Kromě běžných druhů jako jsou sýkorky nebo hrdličky, najdete v Zoo Praha také nenápadnou slípku zelenonohou (Gallinula chloropus).

Tento chřástalovitý pták je zde poměrně častý a už několik let je pravidelně sledován a značen barevnými kroužky. Každý rok pak probíhá sčítání slípek, tedy zaznamenávání spatřených kroužků. Tím je možné zjistit mnoho zajímavostí ze života slípek zelenonohých (kde žijí v průběhu roku, rozmnožují-li se, atd.).

Pokud máte zájem vyzkoušet si práci ornitologa a stát se na den sčítacím komisařem zaregistrujte se předem na telefonu 296 112 116 nebo na e-mailové adrese caltova@zoopraha.cz.

Na sčítání s sebou určitě nezapomeňte teplé oblečení, dalekohled, fotoaparát, zápisník a tužku.

Po úspěšném absolvování na sčítání komisaře čeká odměna v podobě dárkové tašky.

 

Těšíme se na všechny sčítací komisaře!

Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní