Geostezka

Ostatní články

27. 03. 2012


Projděte se historií Země!

Zkamenělí trilobitiZkamenělí trilobitiJedním z bodů programu zahájení sezony 2012 bude také otevření unikátní geostezky Stopy v čase. Na devíti zastaveních se budete mít možnost seznámit s vývojem života na naší planetě od jeho počátků až k poslední geologické epoše

Devět panelů plných informací doplněných modely i skutečnými zkamenělinami ze všech epoch vývoje života na planetě Zemi představí proslulé trilobity a tyranosaura, těšit se můžete i na méně známé živočichy.

Zhruba tři sta metrů dlouhá procházka prehistorií začíná ve starohorách a pokračuje přes prvohory dále až k čtvrtohorám. Na cestě od výběhů horských kopytníků až ke Gočárovým domkům vám jednotlivá zastavení představí vůdčí skupinu organismů každé epochy, a tak zjistíte, co to jsou stromatolity, seznámíte se s dravou seymouriou nebo se podíváte na zoubek mírumilovnému gigantovi deinotheriu.

Zatímco dospělé milovníky prehistorie ohromí čelist megalodona, obřího žraloka dosahujícího až 16 metrů délky, nebo čeští trilobiti, pro nejmenší připravujeme pískoviště ukrývající takové poklady z pradávných časů, za které by se nemusel stydět ani věhlasný paleontolog. Informační desky geostezky Stopy v čase spojuje schéma zobrazující polohu Zoo Praha (kdyby tu před miliony let byla) na planetě podle toho, jak zrovna "cestovaly" kontinenty.

Slavnostní otevření geostezky proběhne v sobotu 31. března ve 13 hodin na rozcestí mezi výběhem tahrů a expozicí Ptačí mokřady. Zúčastní se ho autoři geostezky Vlastimil Sloup a Jiří Ruml s bratrem Janem a herci Zuzana Norrisová a Ondřej Brzobohatý. Pohodlnou procházkou pak můžete vystoupat právě ke Gočárovým domkům, kde ve 14 hodin slavnostní program zahájení 81. sezony v historii Zoo Praha pokračuje otevřením prodejny Koh-i-noor.

Lebka tyranosaura budí zasloužený respekt...


Sup mrchožravý je na Červeném seznamu IUCN od roku 2007 veden v kategorii „ohrožený“ (na Balkáně dokonce kriticky). Letošní mládě, které bylo transportováno do Bulharska, je potomkem samce Chárona a samice Fatimy – rodičovský pár mohou návštěvníci vidět ve Velké voliéře dravců v dolní části Zoo Praha. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Zoo Praha dopravila do Bulharska další mládě supa mrchožravého, které přispěje k navýšení místní populace tohoto ohroženého druhu. Minulý týden byl mladý sup umístěn do pečlivě vybraného hnízda volně žijícího...

Chcete se vyhnout frontám před pokladnami? Doporučujeme elektronickou vstupenku. Má platnost šest měsíců od zakoupení a pořídíte si ji rychle a pohodlně úplně odkudkoli. 
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní