Geostezka

Ostatní články

27. 03. 2012


Projděte se historií Země!

Zkamenělí trilobitiZkamenělí trilobitiJedním z bodů programu zahájení sezony 2012 bude také otevření unikátní geostezky Stopy v čase. Na devíti zastaveních se budete mít možnost seznámit s vývojem života na naší planetě od jeho počátků až k poslední geologické epoše

Devět panelů plných informací doplněných modely i skutečnými zkamenělinami ze všech epoch vývoje života na planetě Zemi představí proslulé trilobity a tyranosaura, těšit se můžete i na méně známé živočichy.

Zhruba tři sta metrů dlouhá procházka prehistorií začíná ve starohorách a pokračuje přes prvohory dále až k čtvrtohorám. Na cestě od výběhů horských kopytníků až ke Gočárovým domkům vám jednotlivá zastavení představí vůdčí skupinu organismů každé epochy, a tak zjistíte, co to jsou stromatolity, seznámíte se s dravou seymouriou nebo se podíváte na zoubek mírumilovnému gigantovi deinotheriu.

Zatímco dospělé milovníky prehistorie ohromí čelist megalodona, obřího žraloka dosahujícího až 16 metrů délky, nebo čeští trilobiti, pro nejmenší připravujeme pískoviště ukrývající takové poklady z pradávných časů, za které by se nemusel stydět ani věhlasný paleontolog. Informační desky geostezky Stopy v čase spojuje schéma zobrazující polohu Zoo Praha (kdyby tu před miliony let byla) na planetě podle toho, jak zrovna "cestovaly" kontinenty.

Slavnostní otevření geostezky proběhne v sobotu 31. března ve 13 hodin na rozcestí mezi výběhem tahrů a expozicí Ptačí mokřady. Zúčastní se ho autoři geostezky Vlastimil Sloup a Jiří Ruml s bratrem Janem a herci Zuzana Norrisová a Ondřej Brzobohatý. Pohodlnou procházkou pak můžete vystoupat právě ke Gočárovým domkům, kde ve 14 hodin slavnostní program zahájení 81. sezony v historii Zoo Praha pokračuje otevřením prodejny Koh-i-noor.

Lebka tyranosaura budí zasloužený respekt...


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní