Japonští školáci pokřtili žirafku jménem Saya

Ostatní články

24. 03. 2012


Pražskou zoo, v pátek 23. března 2012, navštívily děti z prefektury Iwate, kterou před rokem zasáhlo ničivé zemětřesení. Vrcholem návštěvy školáků byl křest mláděte, jež se v únoru narodilo populární žirafě Noře.

Žirafka Saya. Autor: Tomáš Adamec, Zoo PrahaDěti, které dnes zavítaly do Zoo Praha, pocházejí z měst Rikuzen–Takata a Ófunato. Právě tuto oblast zasáhlo loňské zemětřesení nejhůře. Týdenní výlet školáků po České republice, který zorganizovala Česko-japonská společnost, pro ně představuje vůbec první cestu za hranice jejich vlasti.

Pražská zoo pro děti připravila bohatý program, jehož součástí byla ukázka tréninku lachtanů či cvičení lemurů kata. Zlatým hřebem programu se stal křest žirafy Rothschildovy, které chovatelé po jejím narození pracovně říkali Apolenka. Ode dneška se žirafka může chlubit japonským přízviskem Saya, což je jméno jedné ze školaček, jež přicestovaly do Prahy. Dívka své zvířecí jmenovkyni popřála, aby byla zdravá a aby se jí mezi ostatními žirafami v pavilonu Africký dům líbilo. Na památku pak pro žirafku její nové jméno zapsala kaligraficky tradičním štětcem a tuší.

Saya se narodila 9. února jako první letošní žirafí mládě v pražské zoo. V současné době váží už 111 kilogramů a její matka Nora se o ni vzorně a pečlivě stará.

Krátce po Saye přišel na svět ještě žirafí kluk Vincek, který se stal už 72. žirafím mládětem narozeným v Zoo Praha.

   

Kmotra žirafky zapsala kaligraficky jméno Saya, Japonští školáci nakrmili žirafy v Africkém domě. Autor: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní