Hadí klenot z Trojské kotliny

Ostatní články

22. 03. 2012


Vernisáž výstavy v sobotu 24. března 2012

Užovka podplamatá, foto (c) Petr VelenskýUžovka podplamatá, foto (c) Petr VelenskýZoologická zahrada je unikátní nejen z hlediska chovaných exotických zvířat, ale i z hlediska přírodního prostředí, které obývá mnoho ohrožených volně žijících zvířat. Jedním z těchto druhů je i užovka podplamatá, která v areálu zoologické zahrady zimuje. Pokud se o tomto vzácném a zajímavém plazu chcete dozvědět více, přijďte si prohlédnout výstavu s názvem Pomáháme jim přežít – Hadí klenot z Trojské kotliny.

Vernisáž výstavy proběhne před Vzdělávacím centrem Zoo Praha od 14 hodin za přítomnosti jejího autora, kurátora plazů, pana Petra Velenského. Pokud nenajdete na výstavě odpovědi na všechno, co vás zajímá ohledně užovky podplamaté, jistě Vám vaše zvídavé dotazy zodpoví.

Výstavu si můžete prohlédnout až do června před Vzdělávacím centrem Zoo Praha.
 

Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní