Hadí klenot z Trojské kotliny

Ostatní články

22. 03. 2012


Vernisáž výstavy v sobotu 24. března 2012

Užovka podplamatá, foto (c) Petr VelenskýUžovka podplamatá, foto (c) Petr VelenskýZoologická zahrada je unikátní nejen z hlediska chovaných exotických zvířat, ale i z hlediska přírodního prostředí, které obývá mnoho ohrožených volně žijících zvířat. Jedním z těchto druhů je i užovka podplamatá, která v areálu zoologické zahrady zimuje. Pokud se o tomto vzácném a zajímavém plazu chcete dozvědět více, přijďte si prohlédnout výstavu s názvem Pomáháme jim přežít – Hadí klenot z Trojské kotliny.

Vernisáž výstavy proběhne před Vzdělávacím centrem Zoo Praha od 14 hodin za přítomnosti jejího autora, kurátora plazů, pana Petra Velenského. Pokud nenajdete na výstavě odpovědi na všechno, co vás zajímá ohledně užovky podplamaté, jistě Vám vaše zvídavé dotazy zodpoví.

Výstavu si můžete prohlédnout až do června před Vzdělávacím centrem Zoo Praha.
 

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní