Den hlavolamů v zoo

Ostatní články

10. 03. 2012


Neděle 11. března 2012

Procvičte si u příležitosti Mezinárodního dne mozků svůj mozek pomocí hlavolamů a logických úloh!

Hlavolamy neřeší pouze lidé, ale i zvířata. Přijďte si vyzkoušet, jak byste při řešení hlavolamů obstáli v porovnání s našimi zvířaty. Dokázali byste např. vytáhnout z krmítka potravu rychleji než gorilí samec Richard? Zvládnete si zapamatovat stejně dobře jako sojka, kam jste si schovali potravu? Hlavolamy pro návštěvníky každého věku budou připravené pro procvičení vašich mozků ve Vzdělávacím centru od 10 hodin.

Navíc se můžete podívat, jak vyřeší úkol gõttingenská prasátka v Dětské zoo v 11 hodin a jak si s problémem poradí gorilí rodina v 15 hodin v Pavilonu goril.

Krkavci, sojky a jejich příbuzní mají skvělou paměť. Překonáte je? Foto: Archiv Zoo Praha

 

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní