Den hlavolamů v zoo

Ostatní články

10. 03. 2012


Neděle 11. března 2012

Procvičte si u příležitosti Mezinárodního dne mozků svůj mozek pomocí hlavolamů a logických úloh!

Hlavolamy neřeší pouze lidé, ale i zvířata. Přijďte si vyzkoušet, jak byste při řešení hlavolamů obstáli v porovnání s našimi zvířaty. Dokázali byste např. vytáhnout z krmítka potravu rychleji než gorilí samec Richard? Zvládnete si zapamatovat stejně dobře jako sojka, kam jste si schovali potravu? Hlavolamy pro návštěvníky každého věku budou připravené pro procvičení vašich mozků ve Vzdělávacím centru od 10 hodin.

Navíc se můžete podívat, jak vyřeší úkol gõttingenská prasátka v Dětské zoo v 11 hodin a jak si s problémem poradí gorilí rodina v 15 hodin v Pavilonu goril.

Krkavci, sojky a jejich příbuzní mají skvělou paměť. Překonáte je? Foto: Archiv Zoo Praha

 

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní