Cestovatelská setkání - Indonésie

Ostatní články

26. 02. 2012


Úterý 28. února 2012

Zoo Praha ve spolupráci s CK Livingstone připravila již 8. ročník Cestovatelských setkání v Zoo Praha. Vypravte se s námi každý týden na jinou destinaci! Poznejte úžasné krajiny zemí od Afriky, přes Asii až po Jižní Ameriku.

Přednáška začíná od 18 hodin ve Vzdělávacím centru Zoo Praha. Pokladna se otevírá 15 minut před začátkem přednášky. Vstupné je 20 Kč.

 

Foto (c) WolfoviFoto (c) Wolfovi28. 2. Indonésie, země dětí a slunce – Karel a Jana Wolfovi (cestovatelé)
Cestovatel a fotograf Karel Wolf a zakladatelka občanského sdružení Kintari foundation o.s., Jana Wolfová, vás seznámí s kulturou, tradicemi a přírodou jedinečných indonéských ostrovů, kde s přestávkami strávili již několik let. Podělí se s vámi o své osobní zkušenosti z pobytu v této zemi rýže, slunce a úsměvů přátelských obyvatel. Seznámí vás s rituálními pohřby Toradžů na Sulawesi, s divokou přírodou na Sumatře, bažinami na Siberutu, kde domorodce místo šatů zdobí jen tetování. Proniknete s nimi do tajů hinduistických ceremonií na Bali doprovázených transovými tanci a navštívíte i ostrovy jako je Sumba nebo Lombok, kde jakoby se čas zastavil na liduprázdných bílých písečných plážích a v hliněných chatrčích Sasaků. Na ostrov Lombok také Kintari foundation o.s. směřuje své rozvojové projekty na podporu vzdělání chudých dětí a vy se dozvíte, jaké to je stavět školu právě zde v zapomenutém koutě země.

 

Přehled všech přednášek najdete zde.

 


Symbolem nynějších požárů v Austrálii se stali koalové. Na tomto snímku mládě, sameček Micky, který byl přijat do ošetřování v Healesville Sanctuary ve státě Victoria. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Díky veřejnosti se na pomoc australské fauně během jednoho měsíce podařilo na sbírkovém kontě Zoo Praha shromáždit už 20 milionů korun! Nyní vám nabízíme fotogalerii ze státu Victoria, kam směřuje první část finanční pomoci...

Dnes, v úterý 11. února, je zoo opět otevřena. Těšíme se na vaši návštěvu!
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní