Ptačí den v zoo – pozvánka nejen na křtiny tučňáka

Ostatní články

21. 02. 2012


Sobota 25. února 2012

Dva měsíce staré mládě tučňáka Humboldtova (foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha)Dva měsíce staré mládě tučňáka Humboldtova (foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha)V sobotu proběhnou křtiny malého tučňáka Humboldtova, který se vylíhl 14. prosince loňského roku. Mládě zatím neopouští hnízdo, kde se o něj pečlivě starají rodiče. Křtiny tak budou jeho velká premiéra před návštěvníky zoo. Nechte se překvapit, zda si pro tuto slavnostní chvíli oblékne, stejně jako jeho rodiče, frak, nebo zda zůstane v ležérním domácím oblečení tučňáčích mláďat. Křtiny začínají v 11 hodin u expozice tučňáků. Kmotrem tučňáka se stane host nad míru povolaný, guru společenské etikety, pan Ladislav Špaček.

Vltava v Praze je významným zimovištěm vodních ptáků, kteří k nám přiletují z dalekého severu od Grónska přes Island, Skandinávii po sever Ruska. Pozorovat lze skutečné rarity, ptáky, kteří se zde objeví ojediněle, například morčáky, turpany, kaholky či kajky. Že vám ta jména nic neříkají? Nevadí! Vypravte se s námi na vycházku k Vltavě a seznámíte se s nimi na vlastní oči. Sraz pro ornitologické nadšence je v 8.30 u hlavního vchodu do zoo. Průvodcem bude zkušený ornitolog Martin Smrček. Procházka není zpoplatněna. Dalekohledy a teplé oblečení s sebou!

Jaro se pomalu blíží, a pokud uvažujete o tom, že byste si na zahradu pořídili ptačí budku, můžete se přijít do zoo poradit s odborníky z Českého svazu ochránců přírody. Ti vám vysvětlí, která budka je pro který ptačí druh nejlepší nebo jak a kam jí pověsit, abyste zvýšili pravděpodobnost, že přilákáte na vaši zahradu právě ty ptačí obyvatele, které byste rádi pozorovali. Prohlédnout si budete moci i různé druhy krmítek a připraveny budou i nejrůznější informační materiály. „Ptačí poradna“ bude fungovat od 10 do 15 hodin ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.

Ptačí den v zoo – pozvánka nejen na křtiny tučňáka


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní