Masopust v zoo

Ostatní články

15. 02. 2012


Sobota 18. února 2012

Připojte se k masopustnímu karnevalu v zoo!

Masopustní rej v Zoo Praha se tento rok ponese ve stylu slavného benátského karnevalu. Jedna ze zdejších typických masek je inspirována vzhledem ibise skalního, proto průvod masek navštíví i voliéru Africké skály.Právě zde žije početné hejno kriticky ohrožených ibisů skalních. Jeden z nich, Hans, se stal tváří kampaně Seznamte se! a je tak pomyslným patronem letošního masopustu.

Masopustní veselí začíná ve 14 hodin v restauraci Oceán poblíž hlavního vchodu, odkud následně vyrazí průvod masek. Po návratu do restaurace bude rej pokračovat hudebně divadelním vystoupením divadla Mazec.

Pokud dorazíte do zoo bez masky, můžete se již od 12 hodin proměnit v libovolné zvíře pomocí facepaintingu v restauraci Oceán.

Navíc, jako masopustní dárek, bude mít každé dítě, které dorazí v masce zvířete či v masce inspirované benátským karnevalem, má vstup do zoo za 1 korunu.

Loňský masopust měl velký úspěch. Letošní se ponese v duchu benátského karnevalu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Maska připomínající ibise skalního je ikonou benátského karnevalu. Foto: Archiv Zoo Praha

 


Zmije obecná. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou. Cílem této expozice je ukázat rozdíly mezi...

Chodíte rádi do Zoo Praha? Zajímáte se o dobrou fotografii a jste soutěživí? Pak je tato soutěž určena právě vám!
Přihlášení k newsletteru