Masopust v zoo

Ostatní články

15. 02. 2012


Sobota 18. února 2012

Připojte se k masopustnímu karnevalu v zoo!

Masopustní rej v Zoo Praha se tento rok ponese ve stylu slavného benátského karnevalu. Jedna ze zdejších typických masek je inspirována vzhledem ibise skalního, proto průvod masek navštíví i voliéru Africké skály.Právě zde žije početné hejno kriticky ohrožených ibisů skalních. Jeden z nich, Hans, se stal tváří kampaně Seznamte se! a je tak pomyslným patronem letošního masopustu.

Masopustní veselí začíná ve 14 hodin v restauraci Oceán poblíž hlavního vchodu, odkud následně vyrazí průvod masek. Po návratu do restaurace bude rej pokračovat hudebně divadelním vystoupením divadla Mazec.

Pokud dorazíte do zoo bez masky, můžete se již od 12 hodin proměnit v libovolné zvíře pomocí facepaintingu v restauraci Oceán.

Navíc, jako masopustní dárek, bude mít každé dítě, které dorazí v masce zvířete či v masce inspirované benátským karnevalem, má vstup do zoo za 1 korunu.

Loňský masopust měl velký úspěch. Letošní se ponese v duchu benátského karnevalu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Maska připomínající ibise skalního je ikonou benátského karnevalu. Foto: Archiv Zoo Praha

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní