Masopust v zoo

Ostatní články

15. 02. 2012


Sobota 18. února 2012

Připojte se k masopustnímu karnevalu v zoo!

Masopustní rej v Zoo Praha se tento rok ponese ve stylu slavného benátského karnevalu. Jedna ze zdejších typických masek je inspirována vzhledem ibise skalního, proto průvod masek navštíví i voliéru Africké skály.Právě zde žije početné hejno kriticky ohrožených ibisů skalních. Jeden z nich, Hans, se stal tváří kampaně Seznamte se! a je tak pomyslným patronem letošního masopustu.

Masopustní veselí začíná ve 14 hodin v restauraci Oceán poblíž hlavního vchodu, odkud následně vyrazí průvod masek. Po návratu do restaurace bude rej pokračovat hudebně divadelním vystoupením divadla Mazec.

Pokud dorazíte do zoo bez masky, můžete se již od 12 hodin proměnit v libovolné zvíře pomocí facepaintingu v restauraci Oceán.

Navíc, jako masopustní dárek, bude mít každé dítě, které dorazí v masce zvířete či v masce inspirované benátským karnevalem, má vstup do zoo za 1 korunu.

Loňský masopust měl velký úspěch. Letošní se ponese v duchu benátského karnevalu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Maska připomínající ibise skalního je ikonou benátského karnevalu. Foto: Archiv Zoo Praha

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní