Masopust v zoo

Ostatní články

15. 02. 2012


Sobota 18. února 2012

Připojte se k masopustnímu karnevalu v zoo!

Masopustní rej v Zoo Praha se tento rok ponese ve stylu slavného benátského karnevalu. Jedna ze zdejších typických masek je inspirována vzhledem ibise skalního, proto průvod masek navštíví i voliéru Africké skály.Právě zde žije početné hejno kriticky ohrožených ibisů skalních. Jeden z nich, Hans, se stal tváří kampaně Seznamte se! a je tak pomyslným patronem letošního masopustu.

Masopustní veselí začíná ve 14 hodin v restauraci Oceán poblíž hlavního vchodu, odkud následně vyrazí průvod masek. Po návratu do restaurace bude rej pokračovat hudebně divadelním vystoupením divadla Mazec.

Pokud dorazíte do zoo bez masky, můžete se již od 12 hodin proměnit v libovolné zvíře pomocí facepaintingu v restauraci Oceán.

Navíc, jako masopustní dárek, bude mít každé dítě, které dorazí v masce zvířete či v masce inspirované benátským karnevalem, má vstup do zoo za 1 korunu.

Loňský masopust měl velký úspěch. Letošní se ponese v duchu benátského karnevalu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Maska připomínající ibise skalního je ikonou benátského karnevalu. Foto: Archiv Zoo Praha

 


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní