Cestovatelská setkání - Voodoo a zombie

Ostatní články

10. 02. 2012


Úterý 14. února 2012

Zoo Praha ve spolupráci s CK Livingstone připravila již 8. ročník Cestovatelských setkání v Zoo Praha. Vypravte se s námi každý týden na jinou destinaci! Poznejte úžasné krajiny zemí od Afriky, přes Asii až po Jižní Ameriku.

Přednáška začíná od 18 hodin ve Vzdělávacím centru Zoo Praha. Pokladna se otevírá 15 minut před začátkem přednášky. Vstupné je 20 Kč.

 

Foto (c) Miloslav Stingl Foto (c) Miloslav Stingl 14. 2. Voodoo a zombie – Miloslav Stingl (spisovatel)
Nejplodnější český spisovatel navštívil 150 států, Novou Guineu jedenáctkrát během 35 let. Cestoval čtrnáctkrát kolem světa, v zahraničí strávil přes 20 let. Z cest připravil 40 knih, 230 vydání ve 31 jazycích, celkem 16 000 000 výtisků. Zabývá se etnologií, studiem národů nejodlehlejších oblastí planety. Je uznávaným odborníkem v celém světě. Vypráví o voodoo i o lidojedech, lovu lebek a zajímavém sexuálním životě domorodců.

 

Přehled všech přednášek najdete zde.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní