ZOOSTEZKA

Ostatní články

05. 02. 2012


6. – 19. února 2012

Zoostezka 2012, ot. č. 2, (c) Zoo PrahaSoutěžní kvízová stezka po zoo nejen pro ty, co mají jarní prázdniny zaměřené na Rodiče a mláďata. I přes zimu se v zoo rodí spoustu mláďat, seznamte se s některými z nich a můžete i vyhrát!

Stačí navštívit 10 stanovišť v areálu zoo. Otázky najdete u hrocha obojživelného v pavilonu Velkých savců, u varana komodského a želv pardálích v Pavilonu velkých želv, paovcí hřivnatých, v Dětské zoo u alpak, ve Vodním světě u gueréz pláštíkových, tapíra čabrakového, plameňáka chilského, tučňáka Humboldtova a lachtana jihoafrického.

Odpovědi na 10 otázek a 11. tipovací otázku vyplňte do tiketů, které najdete u vchodů do zoo a vhoďte do schránky u hlavního východu ze zoo do neděle 19. února 2012.

V pondělí 20. února vyhlásíme 5 nejúspěšnějších řešitelů, kteří získají dárky Zoo Praha.

 

„Ochutnávku“ otázek letošní zoostezky najdete níže.

Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.




Přihlášení k newsletteru



ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní