ZOOSTEZKA

Ostatní články

05. 02. 2012


6. – 19. února 2012

Zoostezka 2012, ot. č. 2, (c) Zoo PrahaSoutěžní kvízová stezka po zoo nejen pro ty, co mají jarní prázdniny zaměřené na Rodiče a mláďata. I přes zimu se v zoo rodí spoustu mláďat, seznamte se s některými z nich a můžete i vyhrát!

Stačí navštívit 10 stanovišť v areálu zoo. Otázky najdete u hrocha obojživelného v pavilonu Velkých savců, u varana komodského a želv pardálích v Pavilonu velkých želv, paovcí hřivnatých, v Dětské zoo u alpak, ve Vodním světě u gueréz pláštíkových, tapíra čabrakového, plameňáka chilského, tučňáka Humboldtova a lachtana jihoafrického.

Odpovědi na 10 otázek a 11. tipovací otázku vyplňte do tiketů, které najdete u vchodů do zoo a vhoďte do schránky u hlavního východu ze zoo do neděle 19. února 2012.

V pondělí 20. února vyhlásíme 5 nejúspěšnějších řešitelů, kteří získají dárky Zoo Praha.

 

„Ochutnávku“ otázek letošní zoostezky najdete níže.

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní