ZOOSTEZKA

Ostatní články

05. 02. 2012


6. – 19. února 2012

Zoostezka 2012, ot. č. 2, (c) Zoo PrahaSoutěžní kvízová stezka po zoo nejen pro ty, co mají jarní prázdniny zaměřené na Rodiče a mláďata. I přes zimu se v zoo rodí spoustu mláďat, seznamte se s některými z nich a můžete i vyhrát!

Stačí navštívit 10 stanovišť v areálu zoo. Otázky najdete u hrocha obojživelného v pavilonu Velkých savců, u varana komodského a želv pardálích v Pavilonu velkých želv, paovcí hřivnatých, v Dětské zoo u alpak, ve Vodním světě u gueréz pláštíkových, tapíra čabrakového, plameňáka chilského, tučňáka Humboldtova a lachtana jihoafrického.

Odpovědi na 10 otázek a 11. tipovací otázku vyplňte do tiketů, které najdete u vchodů do zoo a vhoďte do schránky u hlavního východu ze zoo do neděle 19. února 2012.

V pondělí 20. února vyhlásíme 5 nejúspěšnějších řešitelů, kteří získají dárky Zoo Praha.

 

„Ochutnávku“ otázek letošní zoostezky najdete níže.

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní