Den želv

Ostatní články

31. 01. 2012


Křtiny a odborné přednášky v sobotu 4. února 2012

Zajímají vás želvy a chov plazů vůbec? Poslechněte si teraristické přednášky na aktuální téma nebo si přijďte nechat poradit s chovem vašich plazích miláčků do Vzdělávacího centra.

Pokud se vydáte do Pavilonu velkých želv ve 13.30, můžete se zúčastnit křtin 8 želv pardálích, které se letos vylíhly jako první letošní mláďata v Zoo Praha. Při inkubaci byla vyzkoušena nová technologie, která využívá pro odchov zvířat nezvyklé vybavení – vinotéku. Je tedy nasnadě, že se kmotrem malých želv stane expert přes vína, someliér známé restaurace na Pražském hradě a člen Asociace českých someliérů Jiří Kačerovský. Nechte se překvapit, jaká jména želvičky dostanou.

Bližší informace o tom, jak probíhalo líhnutí „želv z vinotéky“ najdete zde.

Program plazích přednášek ve Vzdělávacím centru:
 • Želva pardálí - mládě, foto (c) Petr VelenskýŽelva pardálí - mládě, foto (c) Petr Velenský9.30 - Přivítání Nového roku podle čínského kalendáře ve znamení Draka - v pražské zoo přeneseně komodského varana.
 • 10.00 - Do Ománu nejen za želvami - Ota Knobloch
 • 11.00 - Batagur (Gray, 1855) - To se nám to vybarvuje! Novinky v systematice, taxonomii, ochraně i v chovu velkých jihoasijských říčních želv - Petr Velenský
 • 12.00 - Pingpongové a golfové míčky, vinotéka a sgrafita, aneb jak to souvisí s želvami pardálími? Chov a odchov želvy pardálí (Stigmochelys pardalis pardalis) v Zoo Praha - Nataša Velenská

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní