Soutěž ve sběru starých mobilů

Ostatní články

22. 04. 2013


Známe vítěze soutěže na pomoc gorilám ve volné přírodě!

Výherkyně soutěže Nikola Slavíková a Kamila Meruňková na narozeninách Kiburiho. Foto (c) Tomáš AdamecVýherkyně soutěže Nikola Slavíková a Kamila Meruňková na narozeninách Kiburiho. Foto (c) Tomáš AdamecNa křtinách gorilího samečka Nuru jsme vyhlásili soutěž ve sběru starých mobilů. Minulou sobotu, při oslavě 3. narozenin jeho bratra Kiburiho, jsme vyhlásili její vítěze.

Do soutěže se přihlásilo 26 soutěžících s celkovým počtem 939 vysloužilých mobilů. Na prvním místě s 212 mobily se umístila paní Kamila Meruňková, na 2. místě se 113 mobily paní Denisa Kolbábková a na 3. místě se 108 mobily paní Nikola Slavíková. Všem výherkyním gratulujeme!

Soutěžní mobily tak rozšířily celkový počet mobilů odevzdaných do Zoo Praha od začátku roku 2013, kterých je zatím 1702. Cílem sběru mobilů je jejich recyklace a opětovné využití prvků v nich obsažených, které by bylo jinak nutné vytěžit v přírodě, v oblastech, kde se vyskytují gorily. Zoo Praha spolupracuje se společností Rema Systém, která za každý vybraný mobil přispěje 10 Kč na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

22. dubna 2013


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní