Večerní lednové procházky

Ostatní články

10. 01. 2012


Každý lednový pátek a sobotu

Tygr, foto (c) Petr ŠimandlTygr, foto (c) Petr ŠimandlI v lednu 2012 se můžete přijít podívat, co dělají zvířecí obyvatelé zoo po setmění. V doprovodu průvodce navštívíte vybrané pavilony a zjistíte, co dělají naše zvířata poté, co zoo opustí poslední návštěvníci. Budete moci sledovat, jak se k spánku ukládají sloni, jak nocuje hroší rodinka, co před spaním dělají tučňáci nebo jaké zvuky se večer ozývají v pavilonu Indonéská džungle.

Večerní procházky začínají každý pátek a sobotu v 17.30, 18.00 a 18.30. První termín od 17.30 je určen pro rodiče s dětmi, těm bude přizpůsoben i výklad. Ostatní termíny jsou určené věkem dospělým návštěvníkům.

Místo na procházce je třeba rezervovat předem na tel. čísle 296 112 230 nebo na pr@zoopraha.cz.

Vstupné na večerní procházky je 200,- Kč pro dospělé a 110,- Kč pro děti.

 


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní