Sloni si pochutnají na stromu ze Staromáku!

Ostatní články

04. 01. 2012


Čtvrtek 5. ledna 2012

Zubři, losi, sloni a papoušci ara dostanou od chovatelů výjimečnou lahůdku - vánoční stromky.

Slon dokáže sníst stromek úplně beze zbytků, sežvýkat kmen pro něj není problém (foto:Tomáš Adamec, Zoo Praha)Slon dokáže sníst stromek úplně beze zbytků, sežvýkat kmen pro něj není problém (foto:Tomáš Adamec, Zoo Praha)Stejně jako minulý rok bude největší strom ze všech českých náměstí rozřezán a převezen do pražské zoologické zahrady, jejíž obyvatelé si na něm už tento čtvrtek pochutnají. Zvířata si dají nejen větve dvacetimetrového smrku ze Staroměstského náměstí, ale také vánoční stromky, které si nikdo nevybral, a zůstaly prodejcům ve skladech.

Symbol Vánoc zpracují zubři, losi, arové a samozřejmě také sloni, pro které jsou jehličnany vítaným zpestřením jejich jídelníčku. Darované stromky poslouží v zahradě nejen jako krmení, ale i jako podestýlka.

Vánoční stromky od lidí, kvůli možným nebezpečným zbytkům na větvích pražská zoo nepřijímá, ale zato je velmi vděčná za krmivo, které návštěvníci a přátelé zahrady nanosili pro zvířata během svátků.

Návštěvníci během vánočního týdne našim zvířatům přinesli 1750 kilogramů potravin, z toho jen na Štědrý den 1200 kilogramů. Z více než dvou třetin šlo o ovoce a zeleninu. Za takto projevený zájem o naše zvířata jsme velice vděčni,“ prohlásil o štědré vánoční nadílce ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Potravinové dary jsou zkrmovány průběžně, ale na komentovaná krmení vánočními stromky se mohou návštěvníci přijít podívat 5. ledna dopoledne. 
 
Krmení stromky proběhne v časech:
 • 9.30 zubři
 • 10.00 losi
 • 10.30 sloni
 • 11.00 arové

Symbolem nynějších požárů v Austrálii se stali koalové. Na tomto snímku mládě, sameček Micky, který byl přijat do ošetřování v Healesville Sanctuary ve státě Victoria. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Díky veřejnosti se na pomoc australské fauně během jednoho měsíce podařilo na sbírkovém kontě Zoo Praha shromáždit už 20 milionů korun! Nyní vám nabízíme fotogalerii ze státu Victoria, kam směřuje první část finanční pomoci...

Dnes, v úterý 11. února, je zoo opět otevřena. Těšíme se na vaši návštěvu!
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní