Den mořských savců

Ostatní články

03. 01. 2012


Neděle 8. ledna 2012

Cvičení lachtanů, foto (c) Archiv Zoo PrahaMáte rádi lachtany a další mořské savce? Přijďte do pražské zoo v neděli 8. ledna.

V 10 hodin se u expozice lachtanů můžete zúčastnit jejich tréninku a dozvědět se, jakým způsobem trénink těchto obratných plavců probíhá a z jakého důvodu s nimi v zoo cvičíme. Ve 13.30 vám pak lachtaní rodina předvede nacvičené představení.

V průběhu celého dne si budete moci v malých hrátkách vyzkoušet, jestli dokážete to, co naši lachtani. Dokázali byste např. lachtana nakrmit?

U Vzdělávacího centra si prohlédnete fotografie kytovců autora Romana Vodičky a různé zajímavé přírodniny s tématikou mořských savců. Od 14 hodin si zde také budete moci poslechnout zasvěcené vyprávění Romana Vodičky o delfínech a velrybách.


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní