Reportáž z astronomické soboty

Ostatní články

16. 12. 2011


10. prosince 2011

Foto © Lukáš KalistaU příležitosti úplného zatmění měsíceFoto © Lukáš Kalista jsme v pražské zoo v sobotu 10. 12. ve spolupráci s Českou astronomickou společností pozorovali oblohu denní i noční.

Noční pozorování proběhlo jako bonus k večerním procházkám. Všechny ostatní procházky již proběhnou bez astronomického pozorování, ale i tak na nich uvidíte spoustu zajímavého. Bližší informace k večerním procházkám nejdete zde.

Reportáž z astronomické soboty


Žralok bílý. Ilustrační foto: Shutterstock

Zoo Praha se připojuje ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) nazvané „Which Fish?“. Kampaň upozorňuje na drancování moří a oceánů zejména průmyslovým a nelegálním rybolovem, který vede k zásadnímu...

V sobotu 30. května Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, novou expozici tasmánské a australské fauny. Zájem návštěvníků byl tak velký, že již hodinu po poledni musely být brány dalším příchozím uzavřeny. Podobné situace se lidé nyní již nebudou muset obávat. Snímek z průchozího výběhu klokanů v Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní