Reportáž z astronomické soboty

Ostatní články

16. 12. 2011


10. prosince 2011

Foto © Lukáš KalistaU příležitosti úplného zatmění měsíceFoto © Lukáš Kalista jsme v pražské zoo v sobotu 10. 12. ve spolupráci s Českou astronomickou společností pozorovali oblohu denní i noční.

Noční pozorování proběhlo jako bonus k večerním procházkám. Všechny ostatní procházky již proběhnou bez astronomického pozorování, ale i tak na nich uvidíte spoustu zajímavého. Bližší informace k večerním procházkám nejdete zde.

Reportáž z astronomické soboty


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní