Předvánoční víkend v Zoo Praha

Ostatní články

13. 12. 2011


Pro ornitology i hravé návštěvníky

Ornitologická vycházka za zimními obyvateli Vltavy

17. 12. 2011 v 8.30

Ornitologická procházka r. 2009, foto (c) Archiv Zoo PrahaOrnitologická procházka r. 2009, foto (c) Archiv Zoo PrahaPokud patříte mezi ornitologické nadšence, nebo vás „pouze“ zajímá, jaké nezvyklé ptačí obyvatele můžete pozorovat v průběhu zimy na Vltavě kousek od zoologické zahrady, zúčastněte se ornitologické vycházky. Pokud budete mít štěstí, uvidíte vzácné severské druhy kachen, jako je hohol či morčák. Těšit se můžete také na slípky zelenonohé, různé druhy racků, volavky popelavé, kormorány velké, poláky velké a chocholačky nebo potápky malé.

Ornitologická vycházka vyráží v 8.30 od hlavního vchodu do zoo. S sebou si nezapomeňte vzít teplé oblečení, boty do terénu a dalekohled! Ornitologická vycházka je pro vás připravena zdarma! Průvodcem vám bude zkušený ornitolog Martin Smrček.

 

Pohodové vánoce – hrajeme si s Legem

17. 12. a 18. 12. 2011

Přijďte si užít klidný víkend bez nákupů, shonu a uklízení. Zájemci z řad dětí si budou moci vyrobit drobné dárky nebo přáníčka.

Nejen děti se pak mohou kreativně vyřádit se stavebnicemi Lego a Duplo. Je jen na vás, jestli postavíte dům, nebo třeba celou zoologickou zahradu. Inspirovat se můžete velkým modelem Santy Clause postaveným jen z kostiček Lega. Pro ty, kteří jsou hraví, ale nechtějí nic stavět, budou připravené Lego stolní hry. Chybět nebude ani soutěž o Lego stavebnice!

 

Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále platí některá dílčí omezení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní