Astronomická sobota v zoo

Ostatní články

07. 12. 2011


Sobota 10. prosince 2011

Pozorování dalekohledy, foto (c) Archiv Zoo PrahaV sobotu 10. prosince se uskuteční zajímavý astronomický jev – úplné zatmění měsíce. Při této příležitosti můžete s Českou astronomickou společností od 13 hodin pozorovat astronomickými dalekohledy objekty nebeské, při nepřízni počasí pak objekty pozemské. Pozorovací stanoviště se bude nacházet na vyhlídce u expozice ledních medvědů.

Přestože terén zoologické zahrady s největší pravděpodobností nedovolí sledovat v jejím areálu zatmění měsíce, je připraven pro účastníky sobotních večerních prohlídek bonus v podobě pozorování noční oblohy. Pozorování oblohy se uskuteční pouze při jasné obloze.  Podrobnosti k večerním procházkám najdete zde.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní