Astronomická sobota v zoo

Ostatní články

07. 12. 2011


Sobota 10. prosince 2011

Pozorování dalekohledy, foto (c) Archiv Zoo PrahaV sobotu 10. prosince se uskuteční zajímavý astronomický jev – úplné zatmění měsíce. Při této příležitosti můžete s Českou astronomickou společností od 13 hodin pozorovat astronomickými dalekohledy objekty nebeské, při nepřízni počasí pak objekty pozemské. Pozorovací stanoviště se bude nacházet na vyhlídce u expozice ledních medvědů.

Přestože terén zoologické zahrady s největší pravděpodobností nedovolí sledovat v jejím areálu zatmění měsíce, je připraven pro účastníky sobotních večerních prohlídek bonus v podobě pozorování noční oblohy. Pozorování oblohy se uskuteční pouze při jasné obloze.  Podrobnosti k večerním procházkám najdete zde.


Žralok bílý. Ilustrační foto: Shutterstock

Zoo Praha se připojuje ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) nazvané „Which Fish?“. Kampaň upozorňuje na drancování moří a oceánů zejména průmyslovým a nelegálním rybolovem, který vede k zásadnímu...

V sobotu 30. května Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, novou expozici tasmánské a australské fauny. Zájem návštěvníků byl tak velký, že již hodinu po poledni musely být brány dalším příchozím uzavřeny. Podobné situace se lidé nyní již nebudou muset obávat. Snímek z průchozího výběhu klokanů v Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní