Astronomická sobota v zoo

Ostatní články

07. 12. 2011


Sobota 10. prosince 2011

Pozorování dalekohledy, foto (c) Archiv Zoo PrahaV sobotu 10. prosince se uskuteční zajímavý astronomický jev – úplné zatmění měsíce. Při této příležitosti můžete s Českou astronomickou společností od 13 hodin pozorovat astronomickými dalekohledy objekty nebeské, při nepřízni počasí pak objekty pozemské. Pozorovací stanoviště se bude nacházet na vyhlídce u expozice ledních medvědů.

Přestože terén zoologické zahrady s největší pravděpodobností nedovolí sledovat v jejím areálu zatmění měsíce, je připraven pro účastníky sobotních večerních prohlídek bonus v podobě pozorování noční oblohy. Pozorování oblohy se uskuteční pouze při jasné obloze.  Podrobnosti k večerním procházkám najdete zde.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní