Trojí narozeniny u ledních medvědů

Ostatní články

16. 11. 2011


Sobota 19. listopadu 2011

V sobotu 19. listopadu můžete popřát k narozeninám ledním medvědům! Pražská zoo chová tři a jejich výběh patří k nejoblíbenějším zastavením každého návštěvníka. Společné narozeniny oslaví pětadvacetiletá samice Bora, její osmiletá dcera Alberta (Framina) a nejmladšímu samci Tomíkovi budou čtyři roky. Medvědy a také děti čeká den plný hrátek!

Možná vás překvapí, jaké hračky medvědy potěší - na jejich nadílku se přijďte podívat ve 13 hodin. Děti si budou moci vyzkoušet, zda jsou obratní lovci, zblízka prohlédnout medvědí chlupy a jejich zvláštní strukturu a zjistit, jak velký (nebo spíše malý) je novorozený medvěd. Za pomoci termokamery návštěvníci uvidí, jak medvěd hospodaří s teplem a zda to dokáží jako on.

Dárkem nejen pro medvědy, ale i pro všechny návštěvníky bude nový přírůstek v Zoo Praha - ledový lední medvěd, kterého kousek od hlavního vchodu, na ploše před Vzdělávacím centrem, „vytesají“ mistři práce s motorovou pilou. Jak vzniká takový medvěd z ledových kvádrů, můžete sledovat v průběhu celé soboty.

Foto: Petr SlavíkFoto: Petr Slavík  Oslava u ledních medvědů. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaOslava u ledních medvědů. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Oslavu si 19. listopadu užijí lední medvědi v Zoo Praha. Foto: Petr Slavík a Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní