Kmotrami tygřat se stanou sestry Geislerovy

Ostatní články

15. 11. 2011


Křest ve čtvrtek 17. listopadu 2011

Sestry Aňa a Ester Geislerovy pokřtí ve čtvrtek 17. listopadu téměř pětiměsíční tygří dvojčata, která se narodila v Zoo Praha. Křest proběhne v 11 hodin u venkovního výběhu tygrů.

„Kmotry jsme nevybrali náhodně. Letošní mláďata jsou sedmým odchovaným vrhem tygrů sumaterských v Zoo Praha a podle pravidel chovu dostanou jméno od sedmého písmene v abecedě, tedy od G,“ uvedl Martin Smrček, vedoucí Oddělení programu a obsahu.

Obě tygří slečny se narodily 25. června 2011, několik měsíců strávily ve vnitřní expozici. Nyní už pravidelně navštěvují venkovní výběh. Jejich dovádění tak mohou návštěvníci pozorovat i přes probíhající rekonstrukci Pavilonu kočkovitých šelem.

Foto: Miroslav Bobek

Čtvrteční křest si s mláďaty užije i jejich matka, samice Surami, která 8. listopadu oslavila šesté narozeniny. Čtyřletý otec tygřat, samec Falco, který se také narodil v pražské zoo, bude oslavě přihlížet ze samostatného výběhu.

Tygři sumaterští patří mezi kriticky ohrožené druhy, jejichž počet v přírodě klesá. V pražské zoo se doposud narodilo 32 mláďat tohoto druhu.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní