Kmotrami tygřat se stanou sestry Geislerovy

Ostatní články

15. 11. 2011


Křest ve čtvrtek 17. listopadu 2011

Sestry Aňa a Ester Geislerovy pokřtí ve čtvrtek 17. listopadu téměř pětiměsíční tygří dvojčata, která se narodila v Zoo Praha. Křest proběhne v 11 hodin u venkovního výběhu tygrů.

„Kmotry jsme nevybrali náhodně. Letošní mláďata jsou sedmým odchovaným vrhem tygrů sumaterských v Zoo Praha a podle pravidel chovu dostanou jméno od sedmého písmene v abecedě, tedy od G,“ uvedl Martin Smrček, vedoucí Oddělení programu a obsahu.

Obě tygří slečny se narodily 25. června 2011, několik měsíců strávily ve vnitřní expozici. Nyní už pravidelně navštěvují venkovní výběh. Jejich dovádění tak mohou návštěvníci pozorovat i přes probíhající rekonstrukci Pavilonu kočkovitých šelem.

Foto: Miroslav Bobek

Čtvrteční křest si s mláďaty užije i jejich matka, samice Surami, která 8. listopadu oslavila šesté narozeniny. Čtyřletý otec tygřat, samec Falco, který se také narodil v pražské zoo, bude oslavě přihlížet ze samostatného výběhu.

Tygři sumaterští patří mezi kriticky ohrožené druhy, jejichž počet v přírodě klesá. V pražské zoo se doposud narodilo 32 mláďat tohoto druhu.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní