Překonali jsme historicky nejvyšší návštěvnost

Ostatní články

08. 11. 2011


Pondělí 7. listopadu 2011

S dvouměsíčním předstihem překročila Zoo Praha hranici nejvyšší celoroční návštěvnosti, která se do historie zapsala roku 2009. Tehdy dorazilo v průběhu celého roku 1.296.579 návštěvníků.V pondělí 7. listopadu 2011 však ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek přivítal v areálu pražské zoo a věcnými dary odměnil letošního již 1.300.000. návštěvníka.
 
„Datum 7. listopadu začíná být pro Zoo Praha významné. Nejen že jsme ten den roku 2005 zahájili Tak trochu jinou reality show Odhalení, která proslavila pražské gorily, ale nyní jsme i uvítali prvního jubilejního návštěvníka s prozatím nejvyšším pořadovým číslem,“ svěřil se Bobek při předávání.
 
Stala se jím rodina Horova z Kralup nad Vltavou. „Do zoologické zahrady chodíme často. Jenom v létě jsme tu byli minimálně pětkrát, moc se nám tu líbí,“ reagovala sympatická učitelka, která do zoo dorazila s manželem a malým synem Karlem. Ten se chtěl podívat hlavně na slony a žirafy.
 
Překročení rekordu je o to cennější, že přišlo v době, kdy se mnohé turistické cíle teprve vzpamatovávají z návštěvnicky slabého roku 2010.
 

Návštěvnost pražské zoo začala narůstat zvláště po povodních v roce 2002. Na začátku milénia přišlo do trojské zoo během jednoho roku kolem 635.000 lidí, hranice jednoho miliónu byla pokořena v roce 2005.

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a vedoucí odd. marketingu a PR Vít Kahle přivítali 1.300.000. návštěvníka, foto (c) Tomáš AdamecŘeditel Zoo Praha Miroslav Bobek a vedoucí odd. marketingu a PR Vít Kahle přivítali 1.300.000. návštěvníka, foto (c) Tomáš Adamec

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a vedoucí odd. marketingu a PR Vít Kahle přivítali 1.300.000. návštěvníka, foto © Tomáš Adamec

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní