Překonali jsme historicky nejvyšší návštěvnost

Ostatní články

08. 11. 2011


Pondělí 7. listopadu 2011

S dvouměsíčním předstihem překročila Zoo Praha hranici nejvyšší celoroční návštěvnosti, která se do historie zapsala roku 2009. Tehdy dorazilo v průběhu celého roku 1.296.579 návštěvníků.V pondělí 7. listopadu 2011 však ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek přivítal v areálu pražské zoo a věcnými dary odměnil letošního již 1.300.000. návštěvníka.
 
„Datum 7. listopadu začíná být pro Zoo Praha významné. Nejen že jsme ten den roku 2005 zahájili Tak trochu jinou reality show Odhalení, která proslavila pražské gorily, ale nyní jsme i uvítali prvního jubilejního návštěvníka s prozatím nejvyšším pořadovým číslem,“ svěřil se Bobek při předávání.
 
Stala se jím rodina Horova z Kralup nad Vltavou. „Do zoologické zahrady chodíme často. Jenom v létě jsme tu byli minimálně pětkrát, moc se nám tu líbí,“ reagovala sympatická učitelka, která do zoo dorazila s manželem a malým synem Karlem. Ten se chtěl podívat hlavně na slony a žirafy.
 
Překročení rekordu je o to cennější, že přišlo v době, kdy se mnohé turistické cíle teprve vzpamatovávají z návštěvnicky slabého roku 2010.
 

Návštěvnost pražské zoo začala narůstat zvláště po povodních v roce 2002. Na začátku milénia přišlo do trojské zoo během jednoho roku kolem 635.000 lidí, hranice jednoho miliónu byla pokořena v roce 2005.

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a vedoucí odd. marketingu a PR Vít Kahle přivítali 1.300.000. návštěvníka, foto (c) Tomáš AdamecŘeditel Zoo Praha Miroslav Bobek a vedoucí odd. marketingu a PR Vít Kahle přivítali 1.300.000. návštěvníka, foto (c) Tomáš Adamec

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a vedoucí odd. marketingu a PR Vít Kahle přivítali 1.300.000. návštěvníka, foto © Tomáš Adamec

Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní