Najdi si svou slípku

Ostatní články

08. 11. 2011


Sobota 12. listopadu 2011

Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) je nenápadný, ovšem přesto velmi zajímavý pták. U nás žije skrytým životem na rybnících, ale také na klidnějších řekách a potocích. Lidé o její přítomnosti často nemají ani tušení.

Slípka zelenonohá s mládětem, foto (c) Archiv Zoo PrahaSlípka zelenonohá s mládětem, foto (c) Archiv Zoo PrahaV Zoo Praha je poměrně početná populace slípek, kterou začali pracovníci zoo před několika lety sledovat a značit barevnými kroužky. První výsledky ukazují velmi zajímavé životní projevy, přesuny slípek ze zoo na vodní plochy mimo zoo, hlavně na Vltavu, a zase zpět. Nejvíce slípek se v zoo shromažďuje v zimním období. Kolik, kde a jak? To budeme letos zjišťovat v sobotu 12. listopadu 2011 a pomoci nám může i veřejnost.

Chcete-li se této ojedinělé akce zúčastnit, neváhejte a čtěte dále!

Sraz „sčítacích komisařů slípek“ bude přesně ve 12 hodin před Vzdělávacím centrem zoo. Po krátké instruktáži se zájemci o sledování slípek rozmístí na určená stanoviště a přesně ve 13 hodin začne vlastní pozorování. Po hodině pozorovatelé odevzdají výsledky, které budou následně zpracovány a poskytnuty všem pozorovatelům.

Co by měl mít správný pozorovatel slípek? Teplé oblečení, dalekohled nebo alespoň divadelní kukátko, případně fotoaparát s teleobjektivem, zápisník a tužku.

Zájemci o sledování slípek se musí předem zaregistrovat na emailové adrese tymr@zoopraha.cz nebo na telefonu 296 112 116.

Po úspěšném absolvování sčítání dostanou všichni komisaři dárkovou tašku, volnou vstupenku k příští návštěvě zoo a především možnost zúčastnit se exkluzivní prohlídky chovného zázemí ptáků Zoo Praha.

Pro všechny návštěvníky Zoo Praha bude po celý den připravený program, který seznámí s tajemstvím ptačích migrací a jejich výzkumem. Chybět nebudou ukázky kroužkování ptáků a dalších výzkumných metod. Na tahovém trenažéru si budou moci zájemci vyzkoušet, zda by trefili správným směrem i za noci, zda mají ten pověstný šestý smysl, který právě ptákům nechybí.
 
Těšíme se na všechny pozorovatele slípek.  

Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní