Richard slaví kulatiny!

Ostatní články

04. 11. 2011


Neděle 6. listopadu 2011

Gorilí samec Richard bude mít 9. listopadu své 20. narozeniny. Oslava ale proběhne už tento víkend. Přijďte mu popřát v neděli 6.listopadu do Pavilonu goril. V 15.00 hodin dojde i na dort. Snad se Richard rozdělí i s ostatními členy gorilí skupiny. Nejrůznější zajímavosti o gorilách nížinných, ale i o našem oslavenci se dozvíte od našeho průvodce.

 

    

Gorila nížinná Richard, foto © archiv Zoo Praha

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní