Přednáškový cyklus Pomáháme jim přežít

Ostatní články

31. 10. 2011


Každé listopadové úterý od 18.00 hodin

Každé listopadové úterý r. 2011 se můžete seznámit s projekty Zoo Praha na záchranu ohrožených zvířat. Ve Vzdělávacím centru proběhnou přednášky z cyklu Pomáháme jim přežít, které představí aktivity Zoo Praha v Africe, Asii, ale například i v Trojské kotlině! Přednášky začínají v 18.00 hodin. Vstupné je 20 Kč.
 
 • 1. 11. Hadí klenot z trojské kotliny – Petr Velenský
  Zvířata nemusíme chránit pouze v exotických zemích, žijí i u nás doma, jako třeba užovka podplamatá.
 • 8. 11. Návrat divokých koní – Miroslav Bobek
  V letošním roce uskutečnila Zoo Praha historicky první transport koní Převalského do Mongolska. Jak přesun koní probíhal a jak se jim daří dnes? Jaké jsou další plány s rozvojem projektů v Mongolsku?
 • 15. 11. Od majny po orlosupa – Antonín Vaidl
  Které ptačí druhy pomáháme vracet do míst jejich původního výskytu a kterým pomáháme, aby z volné přírody nezmizely?
 • Gorily nížinné chrání Zoo Praha ve střední Africe, foto (c) Miroslav BobekGorily nížinné chrání Zoo Praha ve střední Africe, foto (c) Miroslav Bobek22. 11. Gorily v ohrožení – Jana Ptačinská Jirátová
  Dlouhodobě se věnujeme ochraně goril nížinných ve střední Africe a vzdělávání místních dětí. Jak konkrétně pomáhá Zoo Praha uprostřed tropických deštných lesů a jaké jsou budoucí plány?
 • 29. 11. Největší antilopa – Pavel Brandl
  V Senegalu probíhá již několik let projekt na záchranu největší antilopy na světě – antilopy Derbyho. Jakým způsobem se do ochrany tohoto ohroženého druhu zapojila pražská zoo?
 

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní