Přednáškový cyklus Pomáháme jim přežít

Ostatní články

31. 10. 2011


Každé listopadové úterý od 18.00 hodin

Každé listopadové úterý r. 2011 se můžete seznámit s projekty Zoo Praha na záchranu ohrožených zvířat. Ve Vzdělávacím centru proběhnou přednášky z cyklu Pomáháme jim přežít, které představí aktivity Zoo Praha v Africe, Asii, ale například i v Trojské kotlině! Přednášky začínají v 18.00 hodin. Vstupné je 20 Kč.
 
 • 1. 11. Hadí klenot z trojské kotliny – Petr Velenský
  Zvířata nemusíme chránit pouze v exotických zemích, žijí i u nás doma, jako třeba užovka podplamatá.
 • 8. 11. Návrat divokých koní – Miroslav Bobek
  V letošním roce uskutečnila Zoo Praha historicky první transport koní Převalského do Mongolska. Jak přesun koní probíhal a jak se jim daří dnes? Jaké jsou další plány s rozvojem projektů v Mongolsku?
 • 15. 11. Od majny po orlosupa – Antonín Vaidl
  Které ptačí druhy pomáháme vracet do míst jejich původního výskytu a kterým pomáháme, aby z volné přírody nezmizely?
 • Gorily nížinné chrání Zoo Praha ve střední Africe, foto (c) Miroslav BobekGorily nížinné chrání Zoo Praha ve střední Africe, foto (c) Miroslav Bobek22. 11. Gorily v ohrožení – Jana Ptačinská Jirátová
  Dlouhodobě se věnujeme ochraně goril nížinných ve střední Africe a vzdělávání místních dětí. Jak konkrétně pomáhá Zoo Praha uprostřed tropických deštných lesů a jaké jsou budoucí plány?
 • 29. 11. Největší antilopa – Pavel Brandl
  V Senegalu probíhá již několik let projekt na záchranu největší antilopy na světě – antilopy Derbyho. Jakým způsobem se do ochrany tohoto ohroženého druhu zapojila pražská zoo?
 

Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní