Přednáškový cyklus Pomáháme jim přežít

Ostatní články

31. 10. 2011


Každé listopadové úterý od 18.00 hodin

Každé listopadové úterý r. 2011 se můžete seznámit s projekty Zoo Praha na záchranu ohrožených zvířat. Ve Vzdělávacím centru proběhnou přednášky z cyklu Pomáháme jim přežít, které představí aktivity Zoo Praha v Africe, Asii, ale například i v Trojské kotlině! Přednášky začínají v 18.00 hodin. Vstupné je 20 Kč.
 
 • 1. 11. Hadí klenot z trojské kotliny – Petr Velenský
  Zvířata nemusíme chránit pouze v exotických zemích, žijí i u nás doma, jako třeba užovka podplamatá.
 • 8. 11. Návrat divokých koní – Miroslav Bobek
  V letošním roce uskutečnila Zoo Praha historicky první transport koní Převalského do Mongolska. Jak přesun koní probíhal a jak se jim daří dnes? Jaké jsou další plány s rozvojem projektů v Mongolsku?
 • 15. 11. Od majny po orlosupa – Antonín Vaidl
  Které ptačí druhy pomáháme vracet do míst jejich původního výskytu a kterým pomáháme, aby z volné přírody nezmizely?
 • Gorily nížinné chrání Zoo Praha ve střední Africe, foto (c) Miroslav BobekGorily nížinné chrání Zoo Praha ve střední Africe, foto (c) Miroslav Bobek22. 11. Gorily v ohrožení – Jana Ptačinská Jirátová
  Dlouhodobě se věnujeme ochraně goril nížinných ve střední Africe a vzdělávání místních dětí. Jak konkrétně pomáhá Zoo Praha uprostřed tropických deštných lesů a jaké jsou budoucí plány?
 • 29. 11. Největší antilopa – Pavel Brandl
  V Senegalu probíhá již několik let projekt na záchranu největší antilopy na světě – antilopy Derbyho. Jakým způsobem se do ochrany tohoto ohroženého druhu zapojila pražská zoo?
 

Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní