Den rohů a parohů

Ostatní články

20. 10. 2011


Neděle 23. října 2011

Víte, jaký je rozdíl mezi rohem a parohem? Poznáte soba od losa? Přemýšleli jste někdy o tom, jestli sáně Santy Clause tahají sobi, nebo sobice? Víte, kdy jeleni shazují svou pýchu?

Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, vydejte se v neděli 23. října do zoo a zamiřte ke Vzdělávacímu centru u hlavního vchodu. Zkušení průvodci vám tam mezi 10. a 16. hodinou odpoví na všechny otázky ze života jelenů i dalších parohatých i rohatých zvířat. Shozy obyvatel zoo si budete moci dokonce osahat a odvážlivci vyzkouší slalom mezi stromy tak, jak ho znají třeba daňci - s parohy na hlavě! 

 

    

Kozorožec kavkazský a wapiti manitobský, foto © Archiv Zoo Praha

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní