Den rohů a parohů

Ostatní články

20. 10. 2011


Neděle 23. října 2011

Víte, jaký je rozdíl mezi rohem a parohem? Poznáte soba od losa? Přemýšleli jste někdy o tom, jestli sáně Santy Clause tahají sobi, nebo sobice? Víte, kdy jeleni shazují svou pýchu?

Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, vydejte se v neděli 23. října do zoo a zamiřte ke Vzdělávacímu centru u hlavního vchodu. Zkušení průvodci vám tam mezi 10. a 16. hodinou odpoví na všechny otázky ze života jelenů i dalších parohatých i rohatých zvířat. Shozy obyvatel zoo si budete moci dokonce osahat a odvážlivci vyzkouší slalom mezi stromy tak, jak ho znají třeba daňci - s parohy na hlavě! 

 

    

Kozorožec kavkazský a wapiti manitobský, foto © Archiv Zoo Praha

 


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní