Den rohů a parohů

Ostatní články

20. 10. 2011


Neděle 23. října 2011

Víte, jaký je rozdíl mezi rohem a parohem? Poznáte soba od losa? Přemýšleli jste někdy o tom, jestli sáně Santy Clause tahají sobi, nebo sobice? Víte, kdy jeleni shazují svou pýchu?

Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, vydejte se v neděli 23. října do zoo a zamiřte ke Vzdělávacímu centru u hlavního vchodu. Zkušení průvodci vám tam mezi 10. a 16. hodinou odpoví na všechny otázky ze života jelenů i dalších parohatých i rohatých zvířat. Shozy obyvatel zoo si budete moci dokonce osahat a odvážlivci vyzkouší slalom mezi stromy tak, jak ho znají třeba daňci - s parohy na hlavě! 

 

    

Kozorožec kavkazský a wapiti manitobský, foto © Archiv Zoo Praha

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní