WAZA v Praze sklidila světový úspěch!

Ostatní články

19. 10. 2011


66. výroční konference

Po čtyřiceti letech se Světová asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) vrátila opět do Prahy. Pražská zoo se stala hostitelem 66. výroční konference, která proběhla v říjnu r. 2011 v hotelu InterContinental. Prezident asociace WAZA Mark Penning nyní poslal do Prahy děkovný dopis s více než pozitivním zhodnocením průběhu konference: „Je mi ctí, že na závěr svého funkčního období Vám mohu vyjádřit upřímný dík za možnost uskutečnit 66. ročník konference WAZA v tak okouzlujícím prostředí města Prahy. Náš pobyt byl výjimečným a nezapomenutelným zážitkem a jsem rád, že i samotná konference byla velmi úspěšná. S jistotou mohu říci, že se jednalo o jednu z nejlepších konferencí, které jsem se měl možnost účastnit.“
 
Poděkování bylo adresováno řediteli Zoo Praha Miroslavu Bobkovi a celému týmu Zoo Praha, který se na konferenci podílel - zejména Ivanu Rehákovi, Zuzaně Anně Palzer, Martinu Munzarovi a Vítu Kahlemu.
 
Delegáty konference nadchla i návštěva pražské zoologické zahrady. „Velký dojem na ně udělalo značné množství zvířat, které chováte. Bylo povzbudivé vidět tolik ohrožených druhů ptáků a ptáčat, proslulého koně Převalského a tým lidí, kteří jsou hrdí na své úspěchy. Můžete být skutečně hrdý na pražskou zoo, ale i na práci v oblasti záchrany ohrožených druhů,“ napsal Penning.
 

Zoo Praha – jak se zdá – nastavila vysokou laťku do dalších let... Štafetu v pořádání konference WAZA v roce 2012 převzala Zoo Melbourne.

 


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní