WAZA v Praze sklidila světový úspěch!

Ostatní články

19. 10. 2011


66. výroční konference

Po čtyřiceti letech se Světová asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) vrátila opět do Prahy. Pražská zoo se stala hostitelem 66. výroční konference, která proběhla v říjnu r. 2011 v hotelu InterContinental. Prezident asociace WAZA Mark Penning nyní poslal do Prahy děkovný dopis s více než pozitivním zhodnocením průběhu konference: „Je mi ctí, že na závěr svého funkčního období Vám mohu vyjádřit upřímný dík za možnost uskutečnit 66. ročník konference WAZA v tak okouzlujícím prostředí města Prahy. Náš pobyt byl výjimečným a nezapomenutelným zážitkem a jsem rád, že i samotná konference byla velmi úspěšná. S jistotou mohu říci, že se jednalo o jednu z nejlepších konferencí, které jsem se měl možnost účastnit.“
 
Poděkování bylo adresováno řediteli Zoo Praha Miroslavu Bobkovi a celému týmu Zoo Praha, který se na konferenci podílel - zejména Ivanu Rehákovi, Zuzaně Anně Palzer, Martinu Munzarovi a Vítu Kahlemu.
 
Delegáty konference nadchla i návštěva pražské zoologické zahrady. „Velký dojem na ně udělalo značné množství zvířat, které chováte. Bylo povzbudivé vidět tolik ohrožených druhů ptáků a ptáčat, proslulého koně Převalského a tým lidí, kteří jsou hrdí na své úspěchy. Můžete být skutečně hrdý na pražskou zoo, ale i na práci v oblasti záchrany ohrožených druhů,“ napsal Penning.
 

Zoo Praha – jak se zdá – nastavila vysokou laťku do dalších let... Štafetu v pořádání konference WAZA v roce 2012 převzala Zoo Melbourne.

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní