WAZA v Praze sklidila světový úspěch!

Ostatní články

19. 10. 2011


66. výroční konference

Po čtyřiceti letech se Světová asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) vrátila opět do Prahy. Pražská zoo se stala hostitelem 66. výroční konference, která proběhla v říjnu r. 2011 v hotelu InterContinental. Prezident asociace WAZA Mark Penning nyní poslal do Prahy děkovný dopis s více než pozitivním zhodnocením průběhu konference: „Je mi ctí, že na závěr svého funkčního období Vám mohu vyjádřit upřímný dík za možnost uskutečnit 66. ročník konference WAZA v tak okouzlujícím prostředí města Prahy. Náš pobyt byl výjimečným a nezapomenutelným zážitkem a jsem rád, že i samotná konference byla velmi úspěšná. S jistotou mohu říci, že se jednalo o jednu z nejlepších konferencí, které jsem se měl možnost účastnit.“
 
Poděkování bylo adresováno řediteli Zoo Praha Miroslavu Bobkovi a celému týmu Zoo Praha, který se na konferenci podílel - zejména Ivanu Rehákovi, Zuzaně Anně Palzer, Martinu Munzarovi a Vítu Kahlemu.
 
Delegáty konference nadchla i návštěva pražské zoologické zahrady. „Velký dojem na ně udělalo značné množství zvířat, které chováte. Bylo povzbudivé vidět tolik ohrožených druhů ptáků a ptáčat, proslulého koně Převalského a tým lidí, kteří jsou hrdí na své úspěchy. Můžete být skutečně hrdý na pražskou zoo, ale i na práci v oblasti záchrany ohrožených druhů,“ napsal Penning.
 

Zoo Praha – jak se zdá – nastavila vysokou laťku do dalších let... Štafetu v pořádání konference WAZA v roce 2012 převzala Zoo Melbourne.

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní