Přestavba Pavilonu kočkovitých šelem

Ostatní články

07. 10. 2011


Říjen 2011 - duben 2012

Návštěvnická část pavilonu velkých kočkovitých šelem v Zoo Praha prodělala zásadní přestavbu po povodni v roce 2002. Původně prostorný pavilon byl tehdy protkán tajemnými cestami, evokujícími průchod pralesem. Po téměř deseti letech však tento interiér omšel a je potřeba provést rekonstrukci.  Nově se vracíme k původnímu záměru architekta. Návrh se vrací k otevřenému návštěvnickému prostoru.

Práce na rekonstrukci budou zahájeny 17. 10. 2011 a nový interiér plánujeme návštěvníkům představit při zahájení sezóny 2012.

Po dobu rekonstrukce bude možno vidět naše šelmy pouze ve venkovních výbězích. Za toto omezení se návštěvníkům omlouváme.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní