Vítězové Historických pátrání

Ostatní články

01. 10. 2011


Vyhodnocení letní fotosoutěže r. 2011

Během letních prázdnin jste odhalovali místa, která zachycovaly fotografie z dávné i blízké historie. Mohli jste si tak mimo jiné ověřit, že se zoologická zahrada mění každým rokem. Překvapivě nejobtížněji určitelná fotografie se ukázala fotografie nejmladší, a to fotografie č. 8,  znázorňující dnešní expozici lemurů kata.

Nejlepší řešitelé získávají roční vstupenku do Zoo Praha a speciální suvenýr vydaný k 80. výročí Zoo Praha – krabičku archiválií z historie pražské zoo.

Nejlepšími řešiteli jsou:
1. Ondřej Knotek
2. Petr Votlučka
3. Jiří Bukovský

Dalších 10 úspěšných řešitelů získává krabičku archiválií z historie pražské zoo:
1. Radka Buková
2. Květa Petránská
3. Daniel František
4. Petr Konrád
5. Michaela Šámalová
6. Gabriela Honsová
7. Lucie Jirásková
8. Veronika Blažková
9. Kateřina Jelínková
10. Nikola Stejskalová

Ceny po dohodě zašleme poštou nebo předáme osobně v Zoo Praha.

Všem výhercům gratulujeme!


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní