Jak jsme slavili...

Ostatní články

29. 09. 2011


Výroční slavnost oslavila 80 let existence zoo

Ve velkém stylu slavila 28. září 2011 své 80. narozeniny Zoo Praha. Po rudém koberci, který vedl od hlavního vchodu až k expozici lachtanů, se prošly nejen tisíce návštěvníků, ale také králové, královny či prezidenti z nejrůznějších oborů lidské činnosti. Ti všichni přišli, aby popřáli jedné z nejlepších zoologických zahrad světa vše nejlepší i do dalších desítek let. Nechyběli mezi nimi Bára Špotáková, Dana Zátopková, Barbora Hrzánová, Jan Rosák či Jiřina Bohdalová.

Během historicky laděného programu v expozici lachtanů proběhl křest samečka lachtana jihoafrického. Plukovník Jiří Vávra, který se v roce 2002 podílel na záchraně legendárního Gastona, vybral lachtánkovi spolu s chovateli jméno Bert.

Vyplatilo se zastavit také u přednáškového sálu, kde stál model vozu Mercedes z roku 1931, kde šikovní kadeřníci vytvářeli vlasové kreace jako z doby profesora Jandy a kde bylo možné vyzkoušet mnohé z kousků módy 30. let a nechat se v nich zvěčnit na památku.

V areálu pak návštěvníci mohli oblékat vystříhané panenky jako za starých časů nebo malovat keramické reliéfy koně Převalského, erbovního zvířete Zoo Praha. U expozice převaláků proběhla také druhá část oficiálního programu. Po zdravici paní Jiřiny Bohdalové vyslovil primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda přání, aby všechny nastávající roky Zoo Praha provázela přízeň magistrátu.

Společně s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem, Jiřinou Bohdalovou a velvyslancem Mongolska pak pan primátor pokřtil 216. mládě koně Převalského narozené v Praze. Klisnička dostala jméno Primula. Paní Bohdalová však požádala, zda by hříbátko mohlo nést její příjmení, a tak se zatím poslední převalák v Praze jmenuje Primula Bohdalové.

Ohromný dík patří také všem návštěvníkům, kteří nás hojně navštěvují nejen ve dnech oslav. Děkujeme! 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní