Jak jsme slavili...

Ostatní články

29. 09. 2011


Výroční slavnost oslavila 80 let existence zoo

Ve velkém stylu slavila 28. září 2011 své 80. narozeniny Zoo Praha. Po rudém koberci, který vedl od hlavního vchodu až k expozici lachtanů, se prošly nejen tisíce návštěvníků, ale také králové, královny či prezidenti z nejrůznějších oborů lidské činnosti. Ti všichni přišli, aby popřáli jedné z nejlepších zoologických zahrad světa vše nejlepší i do dalších desítek let. Nechyběli mezi nimi Bára Špotáková, Dana Zátopková, Barbora Hrzánová, Jan Rosák či Jiřina Bohdalová.

Během historicky laděného programu v expozici lachtanů proběhl křest samečka lachtana jihoafrického. Plukovník Jiří Vávra, který se v roce 2002 podílel na záchraně legendárního Gastona, vybral lachtánkovi spolu s chovateli jméno Bert.

Vyplatilo se zastavit také u přednáškového sálu, kde stál model vozu Mercedes z roku 1931, kde šikovní kadeřníci vytvářeli vlasové kreace jako z doby profesora Jandy a kde bylo možné vyzkoušet mnohé z kousků módy 30. let a nechat se v nich zvěčnit na památku.

V areálu pak návštěvníci mohli oblékat vystříhané panenky jako za starých časů nebo malovat keramické reliéfy koně Převalského, erbovního zvířete Zoo Praha. U expozice převaláků proběhla také druhá část oficiálního programu. Po zdravici paní Jiřiny Bohdalové vyslovil primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda přání, aby všechny nastávající roky Zoo Praha provázela přízeň magistrátu.

Společně s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem, Jiřinou Bohdalovou a velvyslancem Mongolska pak pan primátor pokřtil 216. mládě koně Převalského narozené v Praze. Klisnička dostala jméno Primula. Paní Bohdalová však požádala, zda by hříbátko mohlo nést její příjmení, a tak se zatím poslední převalák v Praze jmenuje Primula Bohdalové.

Ohromný dík patří také všem návštěvníkům, kteří nás hojně navštěvují nejen ve dnech oslav. Děkujeme! 


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní