Zoo Praha oslaví 80 let!

Ostatní články

26. 09. 2011


Bohatý program, slavné osobnosti, atmosféra třicátých let – to vše nabídne pražská zoo na Den české státnosti, kdy oslaví 80. výročí svého založení.

28. září 1931 se poprvé otevřely brány pražské zoo, jejímž zakladatelem byl prof. Jiří Janda. Osmihektarový areál s několika málo zvířaty se za 80 let existence proměnil v šedesátihektarovou zoo s téměř 5000 obyvateli. Historické milníky, ale i budoucí rozvoj Zoo Praha přiblíží ve středu 28. září program Výroční slavnosti.

Zahájení proběhne za účasti ředitele zoo Miroslava Bobka v 11 hodin v amfiteátru expozice lachtanů. Pražské zoo přijdou popřát významní prezidenti, králové a královny! Mezi jinými např. královny hodu oštěpem - Dana Zátopková a Barbora Špotáková, dále pak nositelka královské ceny Thalie Barbora Hrzánová. Chybět nebudou ani královny krásy.

Dopolední program obohacený vystoupením krasoplavců vyvrcholí ve 11.30 hodin křtem nejmladšího lachtana jihoafrického narozeného v Zoo Praha. Vnuka povodňového hrdiny Gastona pojmenuje plukovník Jiří Vávra, který se v roce 2002 podílel na Gastonově záchraně.

Druhý blok oslav začne ve 14 hodin u výběhu koní Převalského. Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda společně s královnou českých komediálních hereček a letošní osmdesátnicí Jiřinou Bohdalovou pokřtí 216. hříbě narozené v Zoo Praha.

Atmosféru 30. let dokreslí swingová kapela, ale i zaměstnanci oděni do noblesních šatů z doby profesora Jandy. Každý návštěvník, který na oslavu dorazí kompletně oblečen ve stylu 30. let, bude mít vstup za korunu! Stejné zvýhodnění platí i pro držitele jména Král.

U Vzdělávacího centra budou návštěvníkům k dispozici speciální služby - kadeřnický salon, který vykouzlí zájemcům dobové účesy a fotograf, který je zvěční v historických kostýmech u automobilu z roku 1931.

Profesor Janda se slonem BabymProfesor Janda se slonem Babym

Profesor Janda se slonem Babym. Foto: Archiv Zoo Praha

Zoo Praha zve na Výroční slavnost! Foto: Tomáš AdamecZoo Praha zve na Výroční slavnost! Foto: Tomáš Adamec

Zoo Praha zve na Výroční slavnost. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní