Výroční slavnost

Ostatní články

22. 09. 2011


Oslavujeme 80 let od založení Zoo Praha!

Výroční slavnost se tento rok ponese v historickém duchu. Aby také ne, vždyť Zoo Praha 28. září  2011 oslaví již 80 let existence!

Bohatý program rozdělíme do dvou bloků. Slavnostní zahájení proběhne v 11.00 hodin v amfiteátru expozice lachtanů. Vyvrcholí křtem vnuka povodňového hrdiny Gastona v 11.30 hodin.
Ve 14.00 pak zahájíme druhý blok oslav u výběhu koní Převalského, který zakončí ve 14.45 křest klisničky převaláka, která je již 216. mládětem tohoto druhu narozeným v Praze.

Atmosféru 30. let se pokusíme přenést i na naše návštěvníky! Do noblesních časů profesora Jandy se každý návštěvník Výroční slavnosti bude moci přenést mimo jiné díky:

 • Kadeřnickému salonu, který přímo v areálu vykouzlí zájemcům dobové účesy
 • Historickému fotografování v kostýmech
 • Dobové hudbě, kterou se rozezní okolí Vzdělávacího centra
 • Hrám 30. let, jakými jsou oblékání papírových panenek či malování keramických figurek koní Převalského

Křest lachtana je zlatým hřebem dopoledne. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Klisnička koně Převalského bude pokřtěna odpoledne. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní